Gabinet lekarski to miejsce, w którym personel medyczny nie tylko przyjmuje pacjentów i udziela im stosownej pomocy, ale także wykonuje pracę związaną z dokumentacją i wszelkimi kwestiami administracyjnymi oraz logistycznymi. Aby placówka mogła funkcjonować sprawnie i bez zbędnych problemów, musi zostać odpowiednio wyposażona. Co powinno się w niej znaleźć? O czym nie należy zapominać jeśli projektujesz akurat tego rodzaju obiekt?

Niezbędne meble oraz drobne detale

Prawdziwą podstawą jest zainwestowanie w meble. Te przeznaczone są do pracy lekarza, a są to przede wszystkim fotele i leżanki, ułatwiające przeprowadzenie wielu badań i dokonanie diagnozy. Równie istotne są krzesła w jakich zasiądą pacjenci oraz sam medyk. Zadbaj o to, aby były wygodne tak, żeby spędzany na nich czas ułatwił odprężenie się i nie był przykrym doświadczeniem. Muszą być właściwie wyprofilowane i wykonane przy pomocy solidnych materiałów co sprawi, że zachowają funkcjonalność i nienaganny wygląd przez długi czas nawet mimo intensywnej eksploatacji. Bardzo ważne jest biurko. Wybierz model o sporych wymiarach, które zapewni przestrzeń potrzebną do komfortowej pracy i łatwy dostęp do dokumentów. Te najrozsądniej będzie przechowywać w specjalnych szafkach na akta posiadających zamki umożliwiające stosowną ochronę wrażliwych danych osobowych. Z pewnością w gabinecie przydadzą się regały na publikacje branżowe i większe szafy, w których umieszczone zostaną akcesoria, narzędzia oraz inne drobiazgi przydatne podczas realizowania zawodowych obowiązków. Skoro o tym mowa, w pełni zrozumiałą inwestycją jest zakup sprzętu charakterystycznego dla działalności prowadzonej przez danego lekarza. Bez niego placówka nie mogłaby zostać otwarta. Oprócz tego w wyposażeniu musi znaleźć się komputer, drukarka, a także telefon. Ułatwią one obsługę programów, wystawianie recept oraz pozostawanie w kontakcie z pacjentami i pozostałymi członkami kadry.

Czepki chirurgiczne jednorazowe, maseczki i rękawiczki, czyli niezbędnik każdego lekarza

Kompletując wyposażenie gabinetu pamiętaj także o akcesoriach i środkach, które są często stosowane i mogą być przez to postrzegane jako coś oczywistego, a co za tym idzie, pominięte. Zakup bloczków służących do wystawiania recept i wszelkich artykułów typowo papierniczych, takie jak: segregatory, teczki, długopisy i mazaki, spinacze oraz zszywki. Warto w szafie powiesić zapasowy kitel i zapas podstawowych artykułów umożliwiających zachowanie pełnej higieny oraz bezpieczeństwa pracy. Przydadzą się lateksowe rękawiczki, czepki chirurgiczne jednorazowe oraz maseczki. Skompletuj stosowną ilość środków służących do dezynfekcji. Część z nich powinna służyć do odkażania gabinetu, a więc podłóg, mebli oraz sprzętów, które są w nim wykorzystywane, a część do pozbywania się szkodliwych drobnoustrojów z dłoni. Jeżeli istnieje taka możliwość, znakomitą opcją będzie umieszczenie w pomieszczeniu umywalki oraz zlokalizowanie w jej pobliżu dozownika ze specjalnym płynem do dezynfekcji. Bez wątpienia zrobisz użytek z ręczników papierowych i chusteczek higienicznych. Przewidujesz wykonywanie zabiegów w swoim gabinecie lekarskim? W takim razie bez strzykawek, igieł, wacików oraz pojemników do pobierania próbek ani rusz. Wiele czynności ułatwi także metalowa szafka na kółkach, którą wypełnisz najpotrzebniejszymi narzędziami i do której zmieszczą się zapasowe czepki chirurgiczne jednorazowe i inne tego rodzaju akcesoria jakie warto zawsze mieć pod ręką.

Stworzyć przestrzeń o profesjonalnym, przyjaznym charakterze

Bardzo dobrą decyzją jest zatroszczenie się o to, aby gabinet lekarski prezentował się w atrakcyjny i przyjazny dla pacjentów sposób. Pomogą w tym rolety zapewniające poczucie prywatności, estetyczne obrazy ułatwiające zrelaksowanie się, a także plakaty przedstawiające w zrozumiały sposób ciekawe informacje z zakresu specjalizacji danej placówki. Nie pochłonie to dużych kosztów, a jest w stanie przynieść wiele korzyści. Jeśli medyk przyjmujący w gabinecie posiada certyfikaty i inne wyróżnienia potwierdzające jego kompetencje, dobrze będzie wyeksponować je poprzez oprawienie dokumentu i zawieszenie go na ścianie.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…