Każda kobieta marzy o posiadaniu idealnej sylwetki, która pozbawiona jest nadmiaru tłuszczu i cellulitu. Zachowanie młodego, jędrnego i sprężystego naskórka na ciele wymaga prowadzenia zdrowego stylu życia, stosowania diety o odpowiedniej kaloryczności oraz regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Walka z cellulitem oraz oporną na spalanie tkanką tłuszczową jest bardzo trudna, jednak postęp technologiczny i pojawienie się innowacyjnych urządzeń sprawiły, że powstały nowoczesne urządzenia. Jednym z popularnych zabiegów jest endermologia, która wyróżnia się wysoką skutecznością działania oraz bezpieczeństwem.

Co to jest endermologia?

Endermologia jest innowacyjnym, nowoczesnym zabiegiem na ciało, który pozwala w krótkim czasie zniwelować widoczny cellulit oraz oporną na spalanie tkankę tłuszczową z newralgicznych obszarów. Działanie zabiegu jest całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne, co pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych zadań i obowiązków.

Zabieg endermologii opiera się na wykonaniu silnie działającego masażu mechanicznego przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Obecna w nim głowica przy pomocy emitowanego podciśnienia zasysa opracowywany, problematyczny obszar ciała, dzięki czemu dochodzi do tworzenia się fałdy skóry. Podczas masażu odbywa się głębokie rolowanie, czego efektem jest uruchomienie procesów, mających na celu szybką poprawę metabolizmu komórkowego oraz usuwanie nadmiaru wody, tłuszczu oraz toksyn z obszaru objętego cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że najlepsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów w specjalistycznych klinikach.

Przeciwwskazania do wykonania endermologii – Kielce

Mimo faktu, że endermologia Kielce jest całkowicie bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem, jej wykonanie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem wywiadu. Za jego pomocą kosmetolog jest w stanie określić, czy u osoby występują przeciwskazania do wykonania zabiegu.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają wykonanie endermologii są:

 • posiadanie zmian na nogach, takich jak żylaki, naczyniaki oraz zapalenia naczyń krwionośnych,
 • aktywne infekcje skóry o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • przyjmowanie środków farmakologicznych o działaniu przeciwzakrzepowym,
 • widoczne uszkodzenia naskórka o podłożu mechanicznym, czyli zadrapania, skaleczenia, otarcia,
 • trądzik różowaty,
 • posiadanie wszczepionych stymulatorów serca,
 • posiadanie implantów.

Wykluczenie przeciwwskazań do wykonania endermologii pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu, bez obaw o pojawienie się niepożądanych działań lub zmian na skórze.

Dlaczego warto wykonać zabieg? Efekty endermologii

Endermologia, czyli mechaniczny masaż podciśnieniowy jest zabiegiem, który doskonale wpływa na stan skóry ciała. Jego główną zaletą jest działanie antycellulitowe i modelujące, a brak powikłań oraz niska inwazyjność zabiegu sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie. Dlaczego warto wykonać zabieg endermologii?

 • Zabieg pozwala na widoczną redukcję nawet uporczywego cellulitu,
 • regularne wykonywanie endermologii prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej, która jest wyjątkowo oporna na spalanie innymi sposobami,
 • endermologia przywraca skórze ciała jędrność oraz sprężystość,
 • ciało po serii zabiegów staje się gładkie i widocznie odmłodzone,
 • sylwetka staje się odchudzona i wymodelowana,
 • masaż poprawia mikrokrążenie, co wpływa na odżywienie komórek skóry,
 • endermologia pomaga walczyć z widocznymi rozstępami,
 • dochodzi do lepszego odprowadzania wody i limfy, czego efektem jest zmniejszenie obrzęków i zastojów wodnych.

Endermologia jest zabiegiem docenianym przez kobiety, ze względu na szybkie działanie oraz małą inwazyjność. Warto pamiętać, że najlepsze efekty gwarantuje wykonanie serii masaży w krótkich odstępach czasu.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…