Pilnik do paznokci jest jednym z niezbędników pracy każdej kosmetyczki – pomaga on nadać odpowiedni kształt paznokcia, skrócić go, ale i pozbyć się starej warstwy żelu czy hybrydy. Może być też z powodzeniem stosowany do prywatnych celów przy zabiegach regularnego, domowego pedicure czy manicure. Nie każdy jednak pilnik może być stosowany jednakowo, bowiem na rynku kosmetycznym istnieje ich wiele rodzajów podzielonych na ziarnistość, materiał, kształt i rozmiar. Sprawdź poszczególne rodzaje ów akcesoriów do paznokci i zobacz m.in., jak używać pilników jednorazowych!

Pilniki do paznokci – rodzaje

Jeśli kiedykolwiek myślałaś, że pilniki, którymi operuje kosmetyczka, są jedynymi dostępnymi akcesoriami pomocnymi w obsłudze paznokcia, możesz się poważnie zdziwić. Na rynku bowiem istnieje wiele przeróżnych pilników, których nie powinno się stosować jednakowo. Przyjrzyj się ich rodzajom:

  • Pilnik ceramiczny- którego stosuje się głównie do tych delikatnych, wrażliwych paznokci, łatwo ulegającym złamaniom. Ceramiczna tekstura pilnika wygładza brzegi, zamyka powierzchnię paznokcia oraz działa antybakteryjnie – jest to doskonała opcja dla osób uczulonych na metale. Można stosować go wielokrotnie, dzięki jego trwałej budowie.
  • Pilnik metalowy- to kolejny rodzaj narzędzia pomocnego w obróbce paznokcia. Również, po uprzedniej dezynfekcji i sterylizacji, może być stosowany wielokrotnie, gdyż tworzywo, z jakiego jest wyprodukowany (nierdzewna blacha z drobinkami stali szlachetnej) jest odporne na jakiekolwiek zniszczenia. Może występować w różnej ziarnistości.
  • Pilnik szklany- to jeden z najtrwalszych pilników. Dzięki hartowanemu szkłu jest bardzo higieniczny, odporny na wilgoć i zniszczenia. Jego wyjątkowy materiał jest idealny dla delikatnych paznokci – nie powoduje uszkodzeń płytki paznokciowej, a wręcz dodatkowo ją wzmacnia, zapobiegając jej rozdwajaniu. Można używać go z powodzeniem do usuwania zrogowaceń na piętach.
  • Frezarka- inaczej zwana elektrycznym pilnikiem. Można ją spotkać coraz częściej w salonach kosmetycznych, gdyż znacznie usprawnia pracę z paznokciem. Nie tylko pomaga w usunięciu warstwy lakieru, żelu czy hybrydy, ale również szybko pozbywa się skórek.
  • Pilnik diamentowy- skonstruowany z mocnych, diamentowych opiłków, które szybko is prawnie wyrównują kształt paznokcia. Używa się go w zabiegach wokół dłoni, ale również wokół stóp.
  • Pilnik papierowy, jednorazowy- najpopularniejszy, najtańszy i najbardziej higieniczny rodzaj pilnika. Stosowany jest on wyłącznie do jednorazowego użytku (przynajmniej w salonach kosmetycznych). Składa się z przyklejonych do siebie warstw opiłek drewnianych lub tlenku z aluminium.

Pilniki jednorazowe – rodzaje i stosowanie

Pilniki jednorazowe papierowe są najpopularniejszymi akcesoriami używanymi przez grono manikiurzystek, jak i przez kobiety dbające o paznokcie w domowym zaciszu. Są one podzielone na różne kształty, długości i rodzaje gradacji, które pozwalają uzyskać zamierzony efekt. Na początek warto bliżej przyjrzeć się gradacji pilnika, inaczej zwanej ziarnistością, która pełni istotną funkcję w obróbce płytki paznokciowej. Ów właściwość można wyróżnić na:

  • gradację od 80 do 100- pilniki posiadające tę właściwość będą nosiły miano gruboziarnistych. Służą one do zdejmowania tipsów, lakierów czy warstw żelu z paznokcia.
  • gradację od 100 do 180 – czyli pilniki średnioziarniste. Są stosowane do skracania paznokcia oraz nadawaniu kształtu paznokciom żelowym i akrylowym.
  • ziarnistość od 180 do 400- stosuje je się do wygładzania płytki paznokcia (tej naturalnej, niepokrytej warstwą lakieru czy żelu) oraz do ostatecznego modelowania paznokci żelowych i akrylowych. Noszą nazwę drobnoziarnistych.
  • ziarnistość od 500-3000 –  zapewniają połysk i wyrównują powierzchnię płytki paznokciowej. Można je spotkać pod nazwą popularnej polerki.

Prócz gradacji, jednym z kolejnych istotnych elementów pilnika jednorazowego jest również jego kształt. Występuje on bowiem w wersji prostej (stworzonej do modelowania, skracania i polerowania paznokcia) i zaokrąglonej (odpowiedniej do pracy przy odstających skórkach i matowienia paznokci). Zaczynając swoją przygodę z modelowaniem paznokcia, warto wyposażyć się w zestaw papierowych pilników o różnych kształtach i gradacji, który będzie niezwykle pomocny uzyskaniu pożądanego kształtu i efektu paznokcia.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…