O relacji typu friends with benefits mówi się w ostatnim czasie całkiem sporo. Oparta jest ona w głównej mierze na więzi seksualnej, jednak nie ma tutaj miejsca na więź emocjonalną. Relacja ta, choć budzi wiele wątpliwości zarówno w społeczeństwie, jak i wśród psychologów, może przynosić partnerom wiele korzyści. Kiedy warto się na nią zdecydować i czego można od niej oczekiwać?

Co to znaczy friends with benefits?

Na początek warto zbliżyć znaczenie terminu friends with benefits, który – choć powszechnie znany – wciąż nie przez wszystkich jest właściwie rozumiany. Otóż relacja typu friends with benefits oparta jest wyłącznie na więzi seksualnej, jednak nie ma w niej miejsca na więź emocjonalną. Nie jest to więc typowy związek, który wymaga zaangażowania partnerów oraz swego rodzaju lojalności. Relacja friends with benefits stawia raczej na luźne stosunki, można powiedzieć koleżeńskie, lecz z dodatkowymi korzyściami. W rzeczywistości nie muszą w nią wchodzi osoby, które są najlepszymi przyjaciółmi – często bywa tak, że są to bardziej stosunki koleżeńskie czy dalsze znajomości.

Co na dzień robią friends with benefits? Najprościej rzecz ujmując, dochodzi między nimi do zbliżenia seksualnego – jest to główny cel spotkań. Czasami „przyjaciele” wychodzą gdzieś razem, spotykają się na mieście czy po prostu, rozmawiają przy kawie. Niemniej jednak nie planują przyszłości razem, nie angażują się, nie wytyczają sobie wzajemnie granic. Spornym jest, czy friends with benefits to relacja, jaką jednocześnie można utrzymywać wyłącznie z jednym partnerem. Niektórzy przystają na to, aby pozostawać w niej tylko z jedną osobą, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Z drugiej strony, nie jest to typowy związek, zatem nie wymaga od nikogo pełnej lojalności.

Jakie korzyści przynosi relacja friends with benefits?

Relacja typu friends with benefits może przynieść obu partnerom wiele korzyści. Pierwszą z nich jest fakt, iż nie ma potrzeby zaangażowania emocjonalnego, na co nie każdy w danym momencie jest gotowy. Ponadto daje ona możliwość zrealizowania różnego typu fantazji seksualnych oraz potrzeb w tym zakresie. Istnieje możliwość doboru partnera, który w największym stopniu spełni oczekiwania drugiej osoby. Zwolennicy friends with benefits twierdzą, że pomimo pozostawania w swego rodzaju relacji, wciąż mogą prowadzić aktywne życie towarzyskie. Nie ogranicza ich partner czy partnerka oraz wymagania, jakie stawia. Relacja friends with benefits to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą angażować się w stały związek – nie są na niego gotowe bądź po prostu, chcą zrobić sobie krótką lub dłuższą przerwę. Często wchodzą w nią osoby z pewnym doświadczeniem życiowym, na przykład po rozwodzie bądź po rozstaniu z wieloletnim partnerem. Z drugiej strony, friends with benefits to relacja wyłącznie dla osób dojrzałych, które doskonale wiedzą, czego oczekują od życia. Dzięki niej można lepiej poznać własne preferencje, ciało czy możliwości. 

Czy friends with benefits jest dla każdego?

Choć relacja friends with benefits cieszy się dużą popularnością, jest ona przeznaczona wyłącznie dla osób, które nie pozostają w związku. W pozostałych przypadkach można próbować czegoś innego – zdrady kontrolowanej. Więcej o niej można dowiedzieć się tutaj http://endomondo.pl/jak-namowic-partnera-na-cuckold/. Warto mieć na uwadze, że friends with benefits niesie ze sobą wiele korzyści, jednak wyłącznie w przypadku, gdy jest to świadomy wybór obojga partnerów. Wtedy też z tej relacji można wyciągnąć jak najwięcej. Należy pamiętać, że koleżeństwo z dodatkowymi benefitami nigdy nie wiąże się z obietnicą związku stałego, nie jest więc w żadnym przypadku tak zwanym stanem przejściowym. Dlatego też psycholodzy są zdania, iż relacja ta przeznaczona jest wyłącznie dla dojrzałych, świadomych swojego ciała oraz preferencji seksualnych osób, które poszukują kogoś o podobnych oczekiwaniach. Dzięki temu relacja ta pozostaje zdrowa i można z niej czerpać jak najwięcej. 

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…