Bliźniaki – oto nowina, którą ginekolog przekazuje rodzicom oczekującym na narodziny dziecka. Dwójka dzieci za jednym razem? Radość ogromna. Nie pojedyncze szczęście, ale podwójne, dzięki czemu momentalnie rośnie ogrom miłości, jaką już niedługo rodzice będą obdarzać swoje pociechy. Po początkowej radości przychodzi też otrzeźwienie. Bliźniaki to także podwójne zobowiązanie, które należy rozwiązać przed narodzinami dzieci. Wśród nich znajduje się wybór wózka dla bliźniaków. Rodzice dwojaczków wskazują tutaj jako jedne z najlepszych rozwiązań modele jeden obok drugiego. Sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat taki model.

Jaki wózek jeden obok drugiego – sprawdź internet

Wchodząc do sklepu z wózkami, można przysiąść ze zdumienia. Oferta takich pojazdów jest ogromna – tylko, że dla pojedynczych dzieci. Wózki bliźniacze jeden obok drugiego nie są aż tak często spotykane i na pewno nie otrzymamy ich w pierwszym lepszym sklepie. To z kolei nie oznacza, że mamy rzucać się na pierwszy model, jaki w końcu spotkamy na swojej drodze. Wręcz przeciwnie, należy bowiem bardzo starannie sprawdzić internet w poszukiwaniu najlepszego wózka dla bliźniaków. Co czasami związane jest z koniecznością zakupu online.

Jak wybrać wózek dla dwojaczków?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model wózka, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą podjąć decyzję odnośnie do zakupu wózka dla bliźniaków. Biorąc pod uwagę zakup wózka, należy uwzględnić:

  • porę roku, kiedy nastąpią narodziny,
  • czy wózek dla bliźniaków jeden obok drugiego będzie często używany,
  • czy rodzice (w szczególności mama) będzie musiała nosić wózek po schodach,
  • miejsce, gdzie wózek na co dzień będzie stał,
  • w jaki sposób wózek będzie transportowany.

Nie można również zapomnieć o zakupach. Bardzo często istnieje problem z wjazdem wózkiem do sklepu. Warto również uwzględnić podróżowanie komunikacją miejską. Pytań jest dużo, ale tylko ich dokładna analiza pomoże rodzicom podjąć odpowiednią decyzję odnośnie do zakupu wózka dla dzieci.

Wózki bliźniacze jeden obok drugiego – zalety

Tego typu wózki są bardzo dobrym wyborem w szczególności w okresach zimowych. Konstrukcja wózka to jedna duża gondola lub dwie mniejsze znajdujące się na jednym stelażu. Przy czym jedna duża gondola może być nieco kłopotliwa, ponieważ nie składa się tak łatwo, jak w przypadku dwóch mniejszych.

Ogromną zaletą tego typu wózków jest fakt, że dzieci mają stały kontakt ze sobą, jak również z rodzicem, czy też inną osobą dorosłą, która zajmuje się prowadzeniem tego wózka. Dzieci lubią obserwować siebie nawzajem i całe otoczenie podczas takich spacerów. Może w pierwszych miesiącach, kiedy dzieci bardzo dużo śpią, rodzice aż tak mocno tego nie odczuwają. Jednak z czasem, kiedy będą chciały się bawić i mieć stały kontakt z rodzeństwem, taki układ gondoli będzie dla nich bardzo ważny. Umiejscowienie dzieci pozwala również na ich jednoczesne karmienie.

Wózki bliźniacze jeden obok drugiego mają jedną wadę, a mianowicie wymiary. Czasem może się okazać, że nie uda nam się wszędzie z nim wjechać ze względu na ograniczenia przestrzenne, np. w wąskie alejki w sklepach.

Dobry wózek dla bliźniaków jeden obok drugiego

Na co zwracać uwagę, kupując wózek dla bliźniaków jeden obok drugiego? Po pierwsze waga. Czy z wnoszeniem i znoszeniem wózka będzie musiała poradzić sobie jedna osoba? Jeśli mieszkamy w bloku, dobrze, jeżeli przykładowo wózek będzie można zaparkować na dole bez konieczności wchodzenia z nim na wysokie piętra. Tak samo ważne są wymiary, co jest szczególnie ważne, jeżeli rodzice mieszkają w małym bloku na osiedlu, gdzie wielkość mieszkania jest mocno ograniczona. Nie zapominajmy o tym, że każdy wózek (niezależnie od tego, czy ma być dla bliźniaków, czy też nie), powinien mieć dobre hamulce, aby móc w razie potrzeby doprowadzić do szybkiej blokady wózka. Tak samo ważne są dobre pasy bezpieczeństwa. Dzieci z czasem stają się coraz bardziej ruchliwe, dlatego należy sprawdzić, czy w razie potrzeby wózek jeden obok drugiego ma trzy lub nawet pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…