Kawa to napój parzony ze zmielonych, palonych ziaren kawowców. Z pewnością sięgasz po nią wielokrotnie w ciągu dnia, delektując się jej smakiem i aromatem. Kawa poprawia samopoczucie, koncentrację oraz przyspiesza metabolizm. Okazuje się także, że zmniejsza na ryzyko zachorowania na Alzheimera i Parkinsona. Mając wiedzę na temat prozdrowotnych właściwości ziaren kawy, możesz podejść do przygotowywania kawy z jeszcze większą pasją niż dotychczas. Do zaparzenia idealnej kawy potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Jaki młynek do kawy wybrać? Decyzja nie jest prosta. Wśród dostępnych ofert z młynkami do kawy znajdziesz mnóstwo modeli. W pierwszej chwili możesz poczuć się zagubiony wśród licznych parametrów, które nic Ci nie mówią. Jednak, gdy wgłębisz się w temat, stanie się dla Ciebie jasne, jaki młynek do kawy wybrać.

Jaki młynek do kawy wybrać- ręczny czy elektryczny?

Na rynku dostępne są ręczne młynki do kawy oraz elektryczne. Czym różnią się te dwa rodzaje młynków?

Ręczny młynek do kawy

Bardzo możliwe, że kilka dekad temu widziałeś drewniany młynek w domu własnych rodziców lub dziadków. Młynek ręczny powrócił do łask. Sięgają po niego koneserzy ceniący smak świeżo zmielonej kawy. Dla niektórych budzi on dodatkowo miłe wspomnienia. Dziś zrobiony jest ze znacznie trwalszych materiałów niż przed laty. Dzięki temu nie zacina się i nie psuje. Możesz też ustawić grubość mielenia ziaren. Ręczny młynek do kawy jest doskonałym wyborem dla osób młodych, singli, kawoszy, którzy często podróżują i chcieliby móc cieszyć się smakiem świeżo zmielonej kawy również poza domem. Przemawia za tym cena młynków, pojemność pojemnika na zmieloną kawę, pojemność Hoppera oraz ręczna obsługa młynka do kawy. Korbka jest urocza, ale przy mieleniu większej ilości kawy niezwykle czasochłonna. 

Elektryczny młynek do kawy

Po elektryczny młynek do kawy sięgną fani zaawansowanej technologii oraz watów, kochający przyciski, parametry, timery i osoby ceniące precyzyjne mielenie. Sięgają po nie też rodziny, które mają znacznie większe dzienne zużycie kawy, niż singiel czy podróżnik. Elektryczne młynki do kawy są niezwykle trwałe i mają dużą moc. Możesz nastawić w nich grubość mielenia ziaren i dokładną liczbę porcji, jaką chcesz zmielić. Posiadają zabezpieczenia, które uniemożliwią Ci włączenie sprzętu, jeśli niewłaściwie włożysz Hopper lub pojemnik na kawę. Elektryczny młynek do kawy da Ci poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Dzięki niemu szybko zmielisz ziarna dla swoich gości, by razem z nimi delektować się świeżo parzoną kawą.

Jaki młynek do kawy wybrać – żarnowy czy z ostrzem?

W młynkach do kawy zamontowane są ostrza lub żarna. Kawa mielona w młynku żarnowym znacznie różni się od kawy mielonej przy pomocy ostrzy.

Żarnowy młynek do kawy

Żarnowy młynek do kawy mieli ziarna równomiernie. Dzięki temu zaparzona kawa smakuje o wiele lepiej niż kawa zmielona w młynku z ostrzami. To sprzęt dla prawdziwych koneserów dobrej kawy. Dla baristów amatorów, którzy rozkoszują się idealną kawą i pragną zarazić swoją pasją innych.

Młynek do kawy z ostrzem

Decydując się na młynek do kawy z ostrzem, powinieneś zwrócić uwagę, aby ostrze było ze stali nierdzewnej oraz aby urządzenia miało dużą moc. Warto wybrać urządzenia znanej marki, która oferuje znakomicie rozwiniętą technologię, a zastosowanie ostrzy nie ma negatywnego wpływu na jakość zmielonych ziaren. Młynek do kawy z ostrzem pod pewnym względem góruje nad młynkiem żarnowym. Oprócz ziaren kawy możesz zmielić w nim orzechy, siemię lniane, przyprawy, zioła itp.

Jaki młynek do kawy wybrać pod względem obudowy?

Pod względem obudowy masz do wyboru obudowę drewnianą, ze szkła lub stalową w młynkach ręcznych oraz obudowę stalową, lub z tworzywa sztucznego przy młynkach elektrycznych. Przy wyborze młynka ręcznego z pewnością oprócz względów estetycznych dużą rolę odgrywa to, jak trwały ma być młynek do kawy. Jeśli chcesz z nim podróżować, używać w ekstremalnych warunkach lub mieszkasz z kimś, kto nie jest zbyt delikatny ze wszelkiego rodzaju urządzeniami, powinieneś zdecydować się na wersję stalową. Przy elektrycznych młynkach do kawy obudowa ma znaczenie jedynie pod kątem estetyki. Tworzywo sztuczne stosowane przy produkcji elektrycznych młynków do kawy jest niezwykle trwałe.

Wybór młynka do kawy to bardzo indywidualna sprawa. Decydując się na zakup, powinieneś w pierwszej kolejności określić, jakie są Twoje potrzeby. Gdy to zrobisz, z pewnością dokonasz właściwego wyboru.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…