Wynajem auta na minuty w ostatnich latach pojawił się także w Polsce. Osoby, które mają prawo jazdy, ale nie posiadają samochodu, nie muszą jeździć autobusami i tramwajami. Od pewnego czasu mają możliwość wypożyczenia samochodu na określony czas. Jak jednak dokładnie wygląda taka usługa? Czy rzeczywiście się opłaca?

 

Czym jest wynajem auta na minuty?

Wypożyczanie pojazdu na minuty zostało stworzone dla osób, które nie potrzebują samochodu każdego dnia lub których pojazd jest np. u mechanika, lub które na chwilę obecną nie posiadają go z różnych innych przyczyn. A wiadomo przecież, że własnym autem łatwiej jest gdzieś dojechać niż autobusem czy tramwajem. Choćby wtedy, gdy wybieramy się na wyjazd i chcemy zebrać ze sobą więcej rzeczy lub udajemy się na większe zakupy.

 

Jak przebiega wynajem auta na minuty?

Okazuje się, że wynajem samochodów dostawczych i osobowych wcale nie jest trudne. W internecie znajdziemy wiele firm, które zajmują się taką usługą, a cały proces zawsze wygląda tak samo.

Wszystko zaczyna się od zainstalowania aplikacji i utworzenia konta. Następnie trzeba wypełnić krótki formularz, podać swoje dane i je zweryfikować. Wiele firm wymaga także wykonanie przelewu, ale są to przeważnie symboliczne kwoty. Jeśli jednak trafimy na przedsiębiorstwo, które wymaga podejrzanie dużych kwot, lepiej od razu zrezygnować ze współpracy z nimi oraz zgłosić w odpowiednie miejsce.

Od tej pory możemy zamawiać samochód na wynajem i ułatwić sobie poruszanie po mieście, nawet gdy nie posiadamy własnego pojazdu. Najpierw w aplikacji szukamy, gdzie znajdują się dostępne samochody. W przypadku mniejszych miast może być to nieco utrudnione. Jednak wynajem samochodów dostawczych oraz osobowych na minuty wciąż się rozwija i pewnie wcześniej czy później dotrze do każdego miejsca.

Po wybraniu pojazdu należy go zarezerwować i udać się w jego kierunku. W razie potrzeby można przedłużyć rezerwację, ale to przeważnie niesie ze sobą dodatkowe koszty. Następnie otwiera się pojazd z wykorzystaniem kodu QR na szybie i można ruszać.

 

Czy wynajem auta na minuty się opłaca?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Jak najbardziej się to opłaca. Szczególnie w sytuacjach gdy nie potrzebujemy samochodu cały czas, ale korzystamy z niego od czasu do czasu, by np. dojechać do sklepu czy wybrać się na krótki wypad. Poza tym zauważmy, że własny pojazd to dodatkowe koszty. Regularne przeglądy, paliwo, naprawy, myjnia – czasem lepiej zapłacić parę złotych za jazdę wypożyczonym pojazdem niż kupować swoje auto.

Wśród zalet tego rozwiązania warto wymienić:

  • Oszczędność – jak wspominaliśmy, kierowca nie musimy martwić się o tankowanie, naprawy i inne koszty związane z samochodem. W przypadku samochodu na wynajem możemy liczyć zawsze na pełny bak oraz w pełni sprawny pojazd, z którego możemy skorzystać.
  • Bezpłatne parkowanie – w wielu miejscach w mieście. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, czy opłacona godzina minęła już, czy nie. Czy może już czeka na nas mandat, czy nie.
  • Bezpieczeństwo – każdy samochód jest ubezpieczony. Dlatego gdy weźmiemy udział w stłuczce, to firma bierze na siebie wszelkie koszty.
  • Różnorodność pojazdów – jest to szczególnie dobre, gdyż możemy dopasować pojazd do swojej aktualnej potrzeby. Mały samochód zmieści się na niemal każdym miejscu parkingowym, a poza tym sprawniej będzie się poruszał po mieście. Większe przyda się, gdy kupimy lodówkę lub chcemy przewieźć inne wielkogabarytowe przedmioty.

Podsumowanie – wynajem auta na minuty

Wynajem samochodów na minuty z każdym rokiem zyskuje na popularności. Ludzie przekonują się, że o wiele lepiej jest płacić jedynie na przejechane kilometry lub za czas, niż ponosić wszelkie koszty związane z utrzymywaniem samochodu. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie korzystamy z niego każdego dnia i nie potrzebujemy go tak często.

Korzystanie z tej usługi niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim możemy sporo zaoszczędzić. Poza tym mamy wybór spośród wielu modeli pojazdów, nie musimy martwić się parkowaniem czy kosztami w razie stłuczki. Firmy przeważnie dbają o wszelkie detale tak, by klienci byli jak najbardziej zadowoleni z tej usługi.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…