Kobiece miejsca intymne otoczone są naturalną barierą ochronną. Tworzy ją mieszanka śluzu, bakterii i komórek nabłonka, które wbrew pozorom nie powinny być zbyt często usuwane ze stref intymnych. Zastanawiając się, jak często higiena intymna powinna odbywać się w ciągu dnia, należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jakie są metody na jej utrzymanie. Przekonaj się, co możesz zrobić dla swojego ciała, by zadbać o wrażliwe okolice intymne.

Jak zatroszczyć się o higienę stref intymnych?

Pochwa posiada naturalną florę bakteryjną o określonym pH. Nieodpowiednie kosmetyki bądź zbyt częste mycie może spowodować, że bariera ochronna zostanie zaburzona, a organizm będzie narażony na infekcje. Najistotniejszymi kwestiami powinno być to, jak powinna wyglądać higiena intymna, jak myć okolice pochwy oraz jak często to robić. W końcu nie chodzi także o to, by całkowicie zrezygnować z przemywania okolic pochwy.

Okazuje się, że wystarczy jedna kąpiel dziennie, by zagwarantować okolicom intymnym odpowiednie warunki. Warto rezygnować także z każdorazowego podmywania pochwy po wizycie w toalecie. To jednak nie wszystko. Zobacz jak dbać o higienę intymną, żeby odpowiednio zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Prawidłowa pielęgnacja stref intymnych

Podczas kąpieli zwróć uwagę na kosmetyki, jakich używasz. Gdy przemywasz okolice pochwy, standardowy żel pod prysznic zamień na płyn do higieny intymnej, który pozbawiony będzie sztucznych barwników czy zapachów podrażniających wrażliwe miejsca. Środek pielęgnacyjny powinien mieć możliwie delikatne działanie. Pomoże to uniknąć alergii czy swędzenia.

Wybierając żel do higieny intymnej, szukaj w jego składzie elementów natłuszczających, łagodzących podrażnienia oraz mających działanie grzybobójcze. Jeśli pod ręką nie masz odpowiedniego płynu, wówczas sięgnij po szare mydło. Pamiętaj, żeby kąpieli nie zażywać zbyt często – wystarczy robić to raz dziennie. Ogranicz także częstotliwość podmywania okolic intymnych po wizycie w toalecie, ponieważ może to zaburzyć naturalną florę bakteryjną pochwy.

Gdzie kupić sprawdzone kosmetyki do higieny?

Znalezienie odpowiedniego dla siebie płynu do higieny okolic intymnych wymaga czasu. Nie wszystkie preparaty zwierają bowiem mieszankę składników najlepszą do utrzymania uczucia świeżości i czystości. Gdzie więc kupować żele i artykuły do higieny intymnej? Przede wszystkim w drogeriach – także tych internetowych. Na platformach takich jak TianDe znaleźć możesz specjalne kategorie z artykułami do higieny intymnej ze szczegółowym opisem działania oraz listą składników. W tego typu sklepach można także wybierać pomiędzy różnymi zapachami oraz typami butelek kosmetyków. Swoje środki pielęgnacyjne warto kupować także w aptekach. Farmaceuci mogą doradzić, jaki preparat do higieny intymnej będzie dla Ciebie odpowiedni.

Uczucie świeżości przez cały dzień

Pamiętaj jednocześnie, że higiena intymna to nie tylko mycie okolic pochwy. To także noszenie odpowiedniej bielizny, czy właściwe postępowanie w czasie miesiączki i na poszczególnych etapach cyklu. Najlepiej, byś wybierała przewiewną, bawełnianą bieliznę, rezygnując z częstego noszenia stringów. Podczas okresu zadbaj o regularne wymienianie podpasek i tamponów oraz pod żadnym pozorem nie wykorzystuj ponownie raz zużytego środka higienicznego.

Poza miesiączką także pamiętać musisz o pielęgnacji – pomogą Ci w tym wkładki od sprawdzonych producentów. Niewyczuwalne na bieliźnie produkty TianDe do higieny są bardzo cienkie i jednocześnie chłonne. Wkładki mogą być nasączone wyciągami roślinnymi, dając długotrwałe uczucie świeżości. Korzystając z nich, odczujesz komfort trwający cały dzień.

Troska o higienę intymną jest nie lada wyzwaniem. Jednakże stosowanie się do kilku zasad wystarczy, by ochronić organizm przed infekcjami. Dbając o higienę miejsc intymnych, pamiętaj, by nie popadać w skrajności – zrezygnuj z kilku kąpieli dziennie na rzecz jednej, regularnie wymieniaj środki higieniczne podczas okresu, a poza miesiączką pamiętaj o wkładkach, dających Ci długotrwałe poczucie świeżości.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…