Przenoszenie się do nowego mieszkania lub robienie remontu jest niełatwą sprawą. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi przewożenie ciężkich, drogocennych przedmiotów. Może się to wydawać zaskakujące, ale szczególną uwagę należy zachować w przypadku przenoszenia pralki. Należy wiedzieć nie tylko jak ją przewieźć, ale też jak zabezpieczyć i jak uruchomić ją po przeniesieniu do miejsca docelowego.

Jak przewozić pralkę?

Poprawnie przewożona pralka powinna być przede wszystkim na samym początku odłączona od prądu, trzeba także wymontować węże. Należy zachować szczególną uwagę – z pralki muszą być usunięte wszelkie pozostałości wody – inaczej coś może się uszkodzić. Później trzeba zamknąć drzwiczki i szuflady – najlepiej jest zabezpieczyć je dodatkowo taśmą klejącą. Producenci często dodają do asortymentu śruby transportowe – przydadzą się one do zabezpieczenia bębna, który jest najbardziej newralgicznym miejscem każdego urządzenia tego typu. Dodatkowo konieczne jest zabezpieczenie pralki dodatkowymi produktami – świetnie sprawdzi się folia bąbelkowa, styropian, ale można także wykorzystać koce i inne materiały miękkie.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy chodzi o transport pralki – bardzo ważna jest jej pozycja w samochodzie. Mianowicie, pralka powinna stać pionowo. Czasami jednak samochód nie pozwala na takie rozmieszczenie. Wtedy należy położyć pralkę na boku (w przypadku ładowanej od przodu), przy którym znajduje się podajnik proszku. Kiedy jednak trzeba przeprowadzić transport pralki ładowanej od góry – powinno się ją położyć na boku, przy którym jest bierna strona łożyska. Trzeba wiedzieć, że jeżeli w grę wchodzi używana pralka, konieczne jest jej przewożenie w pozycji pionowej. W przeciwnym wypadku pozostałości wody mogą uszkodzić elektroniczne elementy urządzenia.

Dodatkowo pora roku również ma znaczenie. Kiedy na zewnątrz panuje mróz, ustawionej już w mieszkaniu pralki nie powinno się uruchamiać. Zazwyczaj powinno wystarczyć około 10-godzinne oczekiwanie. Ma to związek z tym, by urządzenie „przyzwyczaiło” się do temperatury pokojowej. Zaraz po transporcie, przez zmianę temperatur na urządzeniu pojawi się wilgoć – może to prowadzić do uszkodzenia, kiedy urządzenie uruchomi się zbyt szybko.

Dodatkowo trudno może być w przypadku wnoszenia urządzenia po schodach. Pralki są duże i ciężkie, dlatego warto jest skorzystać z usług firm transportowych. Dlaczego? Przede wszystkim przewożony towar zostanie ubezpieczony, a Ty nie stracisz sił na wnoszenie urządzenia.

Warto również zastanowić się nad zakupem nowej pralki z opcją dostawy i montażu na miejsce, zamiast samodzielnie się tym zajmować lepiej zlecić to specjalistom. 

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…