Przenoszenie się do nowego mieszkania lub robienie remontu jest niełatwą sprawą. Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi przewożenie ciężkich, drogocennych przedmiotów. Może się to wydawać zaskakujące, ale szczególną uwagę należy zachować w przypadku przenoszenia pralki. Należy wiedzieć nie tylko jak ją przewieźć, ale też jak zabezpieczyć i jak uruchomić ją po przeniesieniu do miejsca docelowego.

Jak przewozić pralkę?

Poprawnie przewożona pralka powinna być przede wszystkim na samym początku odłączona od prądu, trzeba także wymontować węże. Należy zachować szczególną uwagę – z pralki muszą być usunięte wszelkie pozostałości wody – inaczej coś może się uszkodzić. Później trzeba zamknąć drzwiczki i szuflady – najlepiej jest zabezpieczyć je dodatkowo taśmą klejącą. Producenci często dodają do asortymentu śruby transportowe – przydadzą się one do zabezpieczenia bębna, który jest najbardziej newralgicznym miejscem każdego urządzenia tego typu. Dodatkowo konieczne jest zabezpieczenie pralki dodatkowymi produktami – świetnie sprawdzi się folia bąbelkowa, styropian, ale można także wykorzystać koce i inne materiały miękkie.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy chodzi o transport pralki – bardzo ważna jest jej pozycja w samochodzie. Mianowicie, pralka powinna stać pionowo. Czasami jednak samochód nie pozwala na takie rozmieszczenie. Wtedy należy położyć pralkę na boku (w przypadku ładowanej od przodu), przy którym znajduje się podajnik proszku. Kiedy jednak trzeba przeprowadzić transport pralki ładowanej od góry – powinno się ją położyć na boku, przy którym jest bierna strona łożyska. Trzeba wiedzieć, że jeżeli w grę wchodzi używana pralka, konieczne jest jej przewożenie w pozycji pionowej. W przeciwnym wypadku pozostałości wody mogą uszkodzić elektroniczne elementy urządzenia.

Dodatkowo pora roku również ma znaczenie. Kiedy na zewnątrz panuje mróz, ustawionej już w mieszkaniu pralki nie powinno się uruchamiać. Zazwyczaj powinno wystarczyć około 10-godzinne oczekiwanie. Ma to związek z tym, by urządzenie „przyzwyczaiło” się do temperatury pokojowej. Zaraz po transporcie, przez zmianę temperatur na urządzeniu pojawi się wilgoć – może to prowadzić do uszkodzenia, kiedy urządzenie uruchomi się zbyt szybko.

Dodatkowo trudno może być w przypadku wnoszenia urządzenia po schodach. Pralki są duże i ciężkie, dlatego warto jest skorzystać z usług firm transportowych. Dlaczego? Przede wszystkim przewożony towar zostanie ubezpieczony, a Ty nie stracisz sił na wnoszenie urządzenia.

Warto również zastanowić się nad zakupem nowej pralki z opcją dostawy i montażu na miejsce, zamiast samodzielnie się tym zajmować lepiej zlecić to specjalistom. 

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…