Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa prawdziwy boom ze względu na ograniczoną podaż i właściwie nieograniczony popyt zgłaszany nie tylko przez osoby fizyczne, ale również fundusze międzynarodowe potrafiące wykupić jednorazowo całe osiedla deweloperskie pod wynajem. Jak na takim rynku poradzić sobie efektywnie ze sprzedażą i zyskać na wzrostowym trendzie bez żadnych problemów formalnych? Z pomocą przychodzi skup nieruchomości za gotówkę.

Idea, która przemawia za skupem nieruchomości

W niektórych lokalizacjach szczególnie zubożałych pod kątem demograficznym sprzedaż nieruchomości, apartamentu, domu jednorodzinnego, działki to nie lada wyzwanie i wymaga najczęściej sporych wydatków na promocję czy odświeżenie obiektu (usługi home staging). Oczekiwanie na nabywcę to realne koszty, a często blokada wynajmu. Wielu właścicieli nie chce wynajmować nieruchomości przed bezpośrednią sprzedażą przez potencjalne problemy z usunięciem lokatorów. Niestety, w Polsce ustawa lokatorska działa mocno na niekorzyść właścicieli nieruchomości, a promuje patologiczne postawy właściwie bez możliwości dochodzenia własnych praw na normalnych zasadach. To również wpływa na perspektywy sprzedaży nieruchomości.

Skup nieruchomości za gotówkę – opinie wśród sprzedających

Przede wszystkim to skup nieruchomości przejmuje pełną odpowiedzialność formalną za powodzenie transakcji i uprzedza właściciela o wycenie (do akceptacji lub nie, pełna dowolność). Skupy interesują się nie tylko nowym budownictwem, ale nawet lokalami w bardzo złym stanie technicznym, przeznaczonymi do generalnego remontu, a nawet nieruchomościami z nieuczciwymi lokatorami. Niektóre skupy są zainteresowane nawet mieszkaniami z nietypowym stanem prawnym, z zadłużeniem lub o niestandardowych układach, co zwiększa szansę na szybkie upłynnienie problematycznego majątku.

Co zyskujesz? Najważniejsza zaleta to szybkość dokończenia transakcji zgodnie z aktualnymi normami prawnymi, z przekazaniem odpowiedzialności za dany lokal wyspecjalizowanemu podmiotowi. Skupy, co do zasady, nie odrzucają żadnej propozycji, czyli przyjmują całe kamienice, a nawet pensjonaty wypoczynkowe (to istotne w czasach zmasowanego zamknięcia gospodarki). Wycena online to kolejne duże udoskonalenie umożliwiające ocenę perspektyw branżowych i konkurencyjności nieruchomości. Najlepsze skupy zapewniają mniej więcej 70–90% wartości lokalu, co się opłaca, jeżeli weźmiesz pod uwagę czas oczekiwania na inwestora.

Nie wszystkie lokalizacje w kraju gwarantują szybką sprzedaż nieruchomości

Rynek nieruchomości w Polsce tak naprawdę rozwija się najlepiej w największych aglomeracjach, a w mniejszych miejscowościach ratunkiem stają się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa dysponujące sporą gotówką, wypłacające pieniądze automatycznie po akceptacji warunków współpracy. Ze skupem nie musisz negocjować i skracasz czas niezbędny do upłynnienia majątku.

Poza tym lepiej współpracuje się z firmą niż osobą fizyczną przy podobnej, dużej transakcji, ponieważ osoba fizyczna – zwykły inwestor – może się w każdej chwili wycofać, a to bardzo poważny problem, bo oznacza stratę czasu i pieniędzy. Skupy po potwierdzeniu wyceny dopełniają formalności w dosłownie kilka dni i gwarantują spotkanie u notariusza zgodnie z miejscem zamieszkania właściciela nieruchomości. Dzięki skupom nie musisz również przejmować się partnerstwem z pośrednikami, często na wyłączność, tylko zgłaszasz się do podmiotu realnie zainteresowanego zakupem, bez wielkich prowizji, na normalnych warunkach ekonomicznych, co potwierdza masa pozytywnych opinii o podobnych działalnościach.

Czy warto rozpatrzyć współpracę z profesjonalistami?

Jeżeli posiadasz lokal o nietypowej charakterystyce technicznej (wymóg remontu z presją czasu), prawnej, z problemami zadłużeniowymi, z nieuczciwymi lokatorami albo chcesz bardzo szybko pozbyć się majątku za uczciwe pieniądze, skup nieruchomości za gotówkę cieszący się pozytywnymi opiniami to bardzo dobry pomysł praktycznie bez ryzyka, ograniczający formalności do minimum. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie https://umowazdeweloperem.pl/.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…