Przewóz ciężkich i dużych przedmiotów zawsze jest problematyczną sprawą. Ma to związek z wytężeniem mięśni, a także koniecznością posiadania dużego środka transportu. Co więcej, zawsze dochodzą różne utrudnienia, czyli konieczność pomocy innej osoby, a także brak windy, kiedy nie mieszka się na parterze itd.

Lodówka jest nadzwyczajnym urządzeniem, ponieważ np. w przypadku mebli transport jest bardzo prosty – nie trzeba martwić się o uszkodzenie elektronicznych i mechanicznych, newralgicznych elementów. Jednak urządzenia, takie jak pralka czy lodówka to już inna bajka – nieprawidłowy przewóz lodówki może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, a cała ciężka praca pójdzie na marne.

Jak przenosić lodówkę?

Nie tylko sam przewóz lodówki jest istotny, ale także jej noszenie – urządzenie nie powinno być pochylone pod kątem prostym, zawsze powinno być to mniej – w przeciwnym wypadku płyn w agregacie może się wylać i uszkodzić sprzęt. Przed tym jednak konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przewożonego sprzętu. Na sam początek należy wyjąć z lodówki szklane półki i inne podobne elementy. Urządzenie powinno zostać także osuszone i odmrożone – dlatego lepiej jest nie korzystać z lodówki na kilka dni przed przewozem. Wszystkie elementy, które można wymontować, powinny znaleźć się w innym pudle odpowiednio zabezpieczone za pomocą folii bąbelkowej. Następnie trzeba zabezpieczyć drzwiczki (w tym celu przyda się taśma klejąca – drzwi podczas transportu nie mogą się otwierać) najlepiej model nie zostawiający śladów. Następnie przyda się kilka owinięć folią bąbelkową całego urządzenia.

Trzeba także zwrócić uwagę na umieszczenie lodówki w samochodzie. Najpewniej nie będzie możliwości postawienia jej pionowo, dlatego zostaje tylko poziom. W tym wypadku nie można lodówki kłaść tyłem – częścią ze sprężarką – inaczej może się ona popsuć. Nie powinno się także kłaść urządzenia na drzwiczkach. Kiedy lodówka zostanie wniesiona do mieszkania, nie powinna być używana przez co najmniej dzień – płyn w sprężarce musi się ustabilizować.

Jednakże samodzielne przewożenie lodówki jest bardzo męczącym przedsięwzięciem, a i tak czasem należy wynająć samochód dostawczy. W tym przypadku lepiej będzie skorzystać z usług firmy, na której barkach spocznie transport lodówki. Cena za tę usługę uwzględni odległość z punktu A, do B, a także zabezpieczenie, wniesienie lodówki do mieszkania, odpakowanie jej i odpowiednie ustawienie. Dodatkowo, przewożony sprzęt zostanie objęty ubezpieczeniem, dlatego nawet w razie ewentualnego wypadku nic nie stracisz.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…