Przewóz ciężkich i dużych przedmiotów zawsze jest problematyczną sprawą. Ma to związek z wytężeniem mięśni, a także koniecznością posiadania dużego środka transportu. Co więcej, zawsze dochodzą różne utrudnienia, czyli konieczność pomocy innej osoby, a także brak windy, kiedy nie mieszka się na parterze itd.

Lodówka jest nadzwyczajnym urządzeniem, ponieważ np. w przypadku mebli transport jest bardzo prosty – nie trzeba martwić się o uszkodzenie elektronicznych i mechanicznych, newralgicznych elementów. Jednak urządzenia, takie jak pralka czy lodówka to już inna bajka – nieprawidłowy przewóz lodówki może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, a cała ciężka praca pójdzie na marne.

Jak przenosić lodówkę?

Nie tylko sam przewóz lodówki jest istotny, ale także jej noszenie – urządzenie nie powinno być pochylone pod kątem prostym, zawsze powinno być to mniej – w przeciwnym wypadku płyn w agregacie może się wylać i uszkodzić sprzęt. Przed tym jednak konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przewożonego sprzętu. Na sam początek należy wyjąć z lodówki szklane półki i inne podobne elementy. Urządzenie powinno zostać także osuszone i odmrożone – dlatego lepiej jest nie korzystać z lodówki na kilka dni przed przewozem. Wszystkie elementy, które można wymontować, powinny znaleźć się w innym pudle odpowiednio zabezpieczone za pomocą folii bąbelkowej. Następnie trzeba zabezpieczyć drzwiczki (w tym celu przyda się taśma klejąca – drzwi podczas transportu nie mogą się otwierać) najlepiej model nie zostawiający śladów. Następnie przyda się kilka owinięć folią bąbelkową całego urządzenia.

Trzeba także zwrócić uwagę na umieszczenie lodówki w samochodzie. Najpewniej nie będzie możliwości postawienia jej pionowo, dlatego zostaje tylko poziom. W tym wypadku nie można lodówki kłaść tyłem – częścią ze sprężarką – inaczej może się ona popsuć. Nie powinno się także kłaść urządzenia na drzwiczkach. Kiedy lodówka zostanie wniesiona do mieszkania, nie powinna być używana przez co najmniej dzień – płyn w sprężarce musi się ustabilizować.

Jednakże samodzielne przewożenie lodówki jest bardzo męczącym przedsięwzięciem, a i tak czasem należy wynająć samochód dostawczy. W tym przypadku lepiej będzie skorzystać z usług firmy, na której barkach spocznie transport lodówki. Cena za tę usługę uwzględni odległość z punktu A, do B, a także zabezpieczenie, wniesienie lodówki do mieszkania, odpakowanie jej i odpowiednie ustawienie. Dodatkowo, przewożony sprzęt zostanie objęty ubezpieczeniem, dlatego nawet w razie ewentualnego wypadku nic nie stracisz.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…