Utrzymanie samochodu w dobrym stanie to przede wszystkim dbanie o jego mechaniczne aspekty. Nie możesz jednak zapomnieć, że dbanie o porządek wewnątrz pojazdu jest również bardzo istotne. Prowadzenie samochodu, w którym jest czysto, poprawia znacznie komfort jazdy. Dodatkowo nie będziesz się wstydzić swojego samochodu w momencie, kiedy będziesz przewoził pasażerów. Przeogromne znaczenie w utrzymaniu Twojego samochodu w czystości mają dywaniki samochodowe. Tylko jakie dywaniki do samochodu wybrać?

Rodzaje dywaników samochodowych

Właściciele samochodów często nie przywiązują zbyt dużej wagi do dywaników samochodowych. Jest to wielki błąd, ponieważ mają one za zadanie nie tylko estetycznie wyglądać, ale również chronić samochód przed zabrudzeniem i zawilgoceniem. Wybór dywaników do samochodu wcale nie jest taki prosty. Na rynku masz do wyboru dywaniki welurowe i dywaniki gumowe. Każdy rodzaj przeznaczony jest tak naprawdę na inną pogodę, dlatego inne dywaniki powinny znaleźć się w Twoim aucie latem, a inne zimą.

Dywaniki gumowe czy welurowe?

Podczas zakupu dywaników musisz wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z jakiego są one wykonane. Gumowe dywaniki samochodowe są niezwykle praktyczne i trwałe, dlatego nadają się dla posiadaczy samochodów, którzy mają wobec dywaników duże wymagania. Takie dywaniki sprawdzą się o każdej porze roku. Jesienią i zimą, kiedy na dworze plucha i mokro, ochronią Twój samochód przed zawilgoceniem. Niejednokrotnie w podłodze samochodu znajduje się instalacja elektryczna. Jest ona zabezpieczona przez producenta, jednak z czasem i to zabezpieczenie może się zniszczyć, dlatego ważne jest, aby jej nie zamoczyć. Latem sprawdzą się dywaniki gumowe, ochronią samochód podczas ulewnych deszczy oraz przed piaskiem, który może znajdować się na butach. Kolejną zaletą tych dywaników jest to, że są bardzo łatwe w czyszczeniu. Ze względu na to, z jakiego materiału są wykonane, do ich czyszczenia możesz użyć detergentów, ale nie jest to konieczne. Gumowe dywaniki samochodowe możesz umyć na myjni samochodowej lub w domu pod prysznicem po prostu oblewając je wodą. W taki prosty i szybki sposób doprowadzisz swój samochód do porządku.

Na rynku masz do wyboru dwa rodzaje dywaników gumowych:

  • dywaniki korytkowe – posiadające wysoki rant, zabezpieczający przed wylaniem się wody z dywanika
  • dywaniki standardowe – nie posiadają tak wysokiego rantu, tylko wzór, który ma chronić przed wylaniem wody na wykładzinę samochodową.

Jeśli zdecydujesz się na zakup dywaników gumowych, musisz pamiętać, żeby regularnie opróżniać je z nadmiaru wody. Nawet najlepszy korytkowy dywanik nie uchroni Twojego samochodu przed zawilgoceniem, jeśli nie będziesz wylewać z niego wody.

Kolejnym rodzajem dywaników, które możesz zakupić do swojego pojazdu, są dywaniki samochodowe welurowe. Te dywaniki charakteryzują się na pewno większą estetyką od dywaników gumowych. Kupując takie dywaniki, możesz dobrać ich kolor do koloru samochodu lub obszycie dywaników w kolorze, który współgra z wnętrzem Twojego auta. Wybór jest ogromny. Podczas ich zakupu musisz też zwrócić uwagę na ich grubość. Te cieńsze niestety szybko się ścierają. Jednak w naszej ofercie znajdziesz dywaniki welurowe wysokiej jakości. Czyszczenie takich dywaników jest nieco trudniejsze od czyszczenia gumowych, gdyż w okresie jesienno – zimowym, musisz pamiętać, żeby regularnie je suszyć. Najlepszą metodą jest wystawienie ich na słońce lub wywieszenie w domu.

Welurowe dywaniki samochodowe od spodu powinny być pokryte gumą, która ma zabezpieczać przed przedostaniem się brudu na oryginalną wykładzinę Twojego samochodu.

Które dywaniki wybrać?

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw dotyczące dywaników gumowych i welurowych, najlepszym rozwiązaniem, byłby zakup i jednych i drugich. W lecie możesz cieszyć się pięknym wyglądem dywaników welurowych, a jesienią oraz zimą zadbać o wykładzinę i podłogę Twojego pojazdu, używając do tego gumowych dywaników samochodowych. Dywaniki samochodowe na Motos.pl dopasujesz do wielu modelów aut. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego samochodu.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…