Przeziębienie to nic przyjemnego, ponieważ towarzyszą mu przykre dolegliwości, takie jak katar, kaszel, ból gardła czy uczucie ucisku w zatokach i ogólne osłabienie. Niestety w sezonie jesienno – zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, bardzo trudno jest się ustrzec przed podobną chorobą. Gdy poczujemy już pierwsze objawy, warto wiedzieć, jaki olejek na przeziębienie może przynieść odczuwalną ulgę. 

Olejki na przeziębienie jako wspomaganie w leczeniu 

Objawy przeziębienia mogą być różne, w zależności od tego, o jakim etapie choroby mowa i jak organizm reaguje na osłabienie. Do zdecydowanie najczęściej występujących niemiłych objawów należą katar oraz kaszel. Ten pierwszy może objawiać się przez uczucie zatkanego nosa lub też wręcz odwrotnie – cieknącej praktycznie przez cały czas wydzieliny. Istnieje wiele specyfików polecanych do stosowania w trakcie przeziębienia. Warto jednak pamiętać, że nadmierna ilość preparatów aptecznych stosowana na raz może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego też wskazane jest wspomaganie leczenia infekcji poprzez różne metody, w tym również aromaterapię. Olejki na przeziębienie zawierają naturalne składniki, uzyskane bezpośrednio z rośli w procesie destylacji. Wykorzystywanie składników aktywnych pochodzących z natury korzystnie wpływa na stan górnych dróg oddechowych, zdecydowanie najbardziej narażonych na nieprzyjemne skutki przeziębienia. Wiedząc, jaki olejek zapachowy na przeziębienie można stosować, da się wspomóc proces powrotu do zdrowia poprzez aromaterapię. 

Najlepsze olejki na przeziębienie – z drzewa herbacianego i eukaliptusowy 

W naszej ofercie dostępnych jest wiele wersji zapachowych olejków, które mogą być bardzo szeroko wykorzystywane w aromaterapii. Jednak niektóre z nich są szczególnie polecane właśnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to infekcje stają się najbardziej dokuczliwe. Należy w tej kategorii wyróżnić przede wszystkim olejek z drzewa herbacianego. Jest to bardzo popularna propozycja głównie ze względu na swoje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Poprawnie stosowany olejek może także działać przeciwgrzybiczo. Świetnie działa na zatkany nos – jego intensywny zapach pobudza górne drogi oddechowe do pracy. 

Warto rozważyć także stosowanie olejku eukaliptusowego, który łagodzi objawy przeziębienia, może również działać przeciwbólowo. Działa wspomagająco przy leczeniu mokrego kaszlu, ułatwiając odksztuszanie. 

Jaki olejek zapachowy na przeziębienie – sosnowy, rozmarynowy

Wśród najlepszych olejków na przeziębienie nie może zabraknąć również olejku sosnowego. To stosunkowo niszowa propozycja, jednak jej działanie podczas infekcji jest nieocenione. Olejek z drzewa iglastego pokochają przede wszystkim osoby borykające się z problemami z zatokami. 

Gdy kolekcja olejków zapachowych jest już pokaźna, celem urozmaicenia warto sięgnąć również po olejek rozmarynowy. Zawiera on eukaliptol i kamforę – są to składniki szczególnie polecane przy dokuczliwym i męczącym katarze. 

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…