Temat libido u kobiet już od dawna przestał być tematem tabu. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej chce zgłębić wiedzę na temat własnej seksualności. Współczesny świat, mocno nakierowany na seksualizację, często jednak trywializuje niektóre problemy z seksualnością. W niniejszym artykule wyjaśnimy w sposób merytoryczny, jak zwiększyć libido u kobiet i co może być przyczyną problemów z „apetytem seksualnym”.

Jakie są przyczyny niskiego libido u kobiet?

Według raportu „Seksualność Polaków 2011”, autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego, aż 45% kobiet uskarża się na niskie libido. Są to kobiety zamężne. Wśród panien ten problem dotyka nieco mniej, bo 30% przedstawicielek płci pięknej. Główną przyczyną braku ochoty na seks jest zmęczenie oraz stres. Obecnie kobiety są zaangażowane nie tylko w życie rodzinne, ale również zawodowe. Często pracują w różnych wymiarach godzinowych, mają mnóstwo obowiązków domowych, a partnerzy nie zawsze chcą dzielić się obowiązkami domowymi.

Również Internet i social media nie pomaga kobietom – lansowane są w nim bardzo wygórowane standardy życia, przez co panie mają duży problem z samookaceptacją oraz znalezieniem wewnętrznej równowagi. Mając wiele obowiązków nie mają one siły na seksualne podboje w łóżku. Dużym problemem jest również połóg lub rozpoczynająca się menopauza. W obu przypadkach kobiety przechodzą tzw. burzę hormonów – pochwa staje się mniej nawilżona, przez do doświadczają one bólu i dyskomfortu podczas zbliżenia. Brak udanego pożycia seksualnego z kolei mocno wpływa na inne sfery życia kobiety – są sfrustrowane, podobnie jak ich partnerzy. Chcą wykazać się w każdym elemencie codziennego życia, ale nie są w stanie. Same również nie potrafią rozmawiać o problemach ze swoją seksualnością, rzadko sięgając do fachowej literatury lub nie chcą umawiać się na wizytę z seksuologiem. Wiele problemów łóżkowych rozpoczyna się w życiu codziennym – brak zainteresowania ze strony partnera, niska samoocena, złe doświadczenia seksualne oraz przewlekły stres. Wizyta u specjalisty może bardzo pomóc rozwiązać te kłopoty. Jeśli problem nie leży w sferze psyche, istnieją inne metody na podniesienie kobiecego libido. Jak podnieść libido u kobiety, bez potrzeby kierowania się do seksuologa?

Libido – jak zwiększyć u kobiet?

Niekiedy wizyta u seksuologa nie jest konieczna – jak zwiększyć libido u kobiet, które nie mają problemów ze sferą psychiczną? Problem może tkwić w zbyt dużym stresie oraz przemęczeniu. Dodatkowo kobiety cierpią często na zbyt małe nawilżenie pochwy, przez co stosunek seksualny jest mało satysfakcjonujący. Partnerzy również nie zawsze potrafią odpowiednio przygotować kobietę do zbliżenia – gra wstępna jest zbyt krótka i skierowana jedynie na ich własną przyjemność. Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że dla kobiet gra wstępna trwa nawet cały dzień. Oznacza to, że partner może poprzez wysyłane przez siebie sygnały zachęcić partnerkę do zbliżenia. Mogą być to pikantne SMS-y wysyłane w ciągu dnia, krótki masaż pleców w przerwie od pracy albo zwyczajna pomoc w domu. Zadowolona kobieta, czująca miłość ukochanego będzie lepiej nastawiona na miłosne igraszki pod koniec dnia. Dobrym pomysłem jest również wykonanie masażu przez partnera, co bardzo rozluźnia i działa podniecająco.

Warto użyć olejków eterycznych, która pobudzają zmysły oraz koją nerwy. Żele na libido u kobiet – sklep Świat Doznań Poznań są z kolei specjalistycznymi żelami intymnymi, które idealnie sprawdzają się podczas masażu stref intymnych. Posiadają m.in. L-argininę, która zwiększa wrażliwość stref intymnych, w tym łechtaczki oraz żeń-szeń, działający pobudzająco. Niweluje również stres i znacznie zwiększa doznania. Żele są delikatne dla śluzówki i nie podrażniają skóry. Poprawiają ukrwienie tych stref oraz zwiększają nawilżenie pochwy. Są idealne również do samodzielnego masażu lub z użyciem zabawek erotycznych. Tak wykonany masaż może mocno pobudzić i zwiększyć doznania, dając fantastyczny orgazm. Są wyprodukowane na bazie wody, więc mogą być używane z zabawkami erotycznymi oraz prezerwatywami.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…