Kto nie lubi dostawać prezentów? W ciągu roku jest dużo okazji, by je otrzymywać i wręczać. Kupując komuś podarunek, zawsze staramy się trafić w jego gust. Prezenty powinny być też dopasowane do okazji. Inny dar będzie odpowiedni dla dziewczyny w walentynki, a inny dla babci w święta Bożego Narodzenia. Niezmiennie jednak popularnością cieszą się słodkie podarunki. Pyszne czekoladki, ulubione cukierki, albo wyjątkowe, spersonalizowane słodycze wykonane własnoręcznie to bardzo dobry prezent dla osób w każdym wieku. Gama dostępnych na rynku łakoci jest tak duża, że bez problemu można znaleźć coś dla każdego, upominek dopasowany do gustu i indywidualnych smaków. Coraz większą uwagę przywiązuje się też do opakowań. W co zapakować słodycze na prezent, by wyglądały estetycznie?

Kosz pełen smacznych kąsków

Jeśli nie wiesz, jak ładnie zapakować słodycze na prezent i szukasz pomysłów, jednym z nich może być umieszczenie wszystkich produktów, które chcesz podarować, w koszyku i owinięcie go celofanem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Kosze są solidne i mocne, wygodnie poukładasz i wyeksponujesz w nich każdy element prezentu. Jeśli planujesz prócz słodyczy dorzucić do paczki opakowanie kawy lub butelkę wina, kosz będzie najlepszym wyborem. Jego dno spokojnie udźwignie każdy ciężar, a elementy ze szkła nie będą miały szansy się potłuc.

Słodkie niespodzianki umieszczone w koszu będą prezentować się wyjątkowo. Nie można jednak zapomnieć, że koszt takiego opakowania będzie dość wysoki. Zaletą jest możliwość ponownego wykorzystania opakowania przez obdarowanego do innych celów. Może spełniać funkcje praktyczne, być pojemnikiem na owoce lub warzywa, albo dekoracją.

Rożek z papieru — nie tylko dla dzieci

Dużo bardziej ekonomiczna opcja, która również jest bardzo efektowna, to wykonanie rożka na słodycze z papieru. W szkołach na zachodzie jest tradycja wykonywania takich niespodzianek dla dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Do opakowania wkłada się słodycze, kredki, flamastry i inne przydatne w szkole przedmioty. Odrobina kreatywności i już wiadomo, w co zapakować słodycze na prezent! Rożek można wykonać z brystolu, albo kilkakrotnie zwiniętego papieru pakowego. Możesz kontrolować jego rozmiar, a koszt takiego opakowania nie przekracza kilku złotych. Możesz ułożyć w nim “bukiet” z babeczek lub donutów, uprzednio każdy z nich zabezpieczając celofanem. Ogranicza Cię tylko kreatywność.

Jak zapakować słodycze na prezent?

Najczęściej wybierana opcja to ozdobne pudełko, które wyłożone jest dopasowaną serwetką i przewiązane wstążeczką. Doskonale będzie się prezentowało jako opakowanie zestawu nawet najbardziej wyszukanych słodkości. Do takiej oprawy będą pasować kule czekoladowe – w cukieteria.pl są one dostępne w wielu kolorach, a wykonano je z najwyższej jakości surowców. Pudełko, podobnie jak kosz, może stanowić tło dla przemyślanej kompozycji. Większe i bardziej stabilne zmieszczą butelkę, kawę czy ceramiczny kubek. Mniejsze mogą być przydatne do zabezpieczenia domowych ciastek lub innych wykonanych samodzielnie słodkości.

Masz zamiar wręczyć  słodycze na prezent? Jak zapakować taki podarek szybko i bez zbędnych przygotowań? Torebki prezentowe też wybierane są dość często. Jest to najprostsza opcja, bardzo popularna – na tyle, że straciła swój początkowy urok. Do torebki prezentowej najlepiej nadawać będą się gotowe słodycze, zamknięte w paczkach. Przenoszenie w torbie niezabezpieczonych wypieków jest niepraktyczne i stwarza niebezpieczeństwo uszkodzenia prezentu przy jego wydobywaniu z opakowania. Czekoladki zapakowane firmowo albo przyniesiona z cukierni, spersonalizowana tabliczka czekolady mogą jednak bezpiecznie wylądować w torebce.

Drobny upominek dla lubianej lub ukochanej osoby to często słodycze, które obdarowany lubi najbardziej. Tradycyjne przysmaki mogą zyskać jeszcze bardziej, jeśli odpowiednio je opakujemy. Staranność w tym przypadku ma duże znaczenie. Jeśli mamy talent plastyczny, łatwiej nam będzie wykonać udaną kompozycję w koszu, pudełku lub rożku z papieru. By szybciej poradzić sobie z zadaniem, możemy też sięgnąć po tradycyjną torebkę na prezent.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…