Zaręczyny to moment, który na długo zapamiętasz, w końcu to początek nowej drogi życia. Postaraj się o to, aby pierścionek, którym obdarzysz swoją wybrankę, przypominał jej romantyczną chwilę, kiedy się oświadczyłeś. Wybór odpowiedniej biżuterii zaręczynowej może być nieco stresujący, szczególnie jeśli nie znasz się w ogóle w tym temacie. Najważniejsze jednak, że znasz swoją wybrankę. Pierścionek zaręczynowy powinien być, zupełnie jak Twoja ukochana, wyjątkowy i dopasowany do niej. Jak zatem powinieneś wybrać prezent, który trafi w gust Twojej kobiety? Nie przejmuj się, mamy dla Ciebie garść porad, które ułatwią całą przeprawę i sprawią, że zakup pierścionka okaże się o wiele prostszy, niż Ci się może wydawać. 

Pierścionek zaręczynowy jak wybrać? Praktyczne wskazówki

Na samym początku warto, żebyś określił swój budżet – to będzie Twoja podstawa. Jak już będziesz wiedzieć, ile możesz przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy, przyjdą kolejne kroki. To znaczy, wybór kamienia, który znajduje się w pierścionku. Do jednych z najpopularniejszych kamieni należy diament, wszak to najtwardszy występujący na ziemi minerał. Wiele kobiet o nim marzy. Czy Twoja wybranka także? Poza diamentem całkiem popularne są też kamienie szlachetne bogate w kolor, takie jak choćby szafir, szmaragd, rubin, topaz czy ametyst. Kiedy już zdecydujesz się na konkretny kamień, czas na kolejną decyzję – kolor złota. Tutaj możliwości są niebo bardziej ograniczone, więc i decyzje prostsza – jeśli Twoja przyszła żona nosi srebrną biżuterię, wybierz białe złoto, jeśli zaś jest zwolenniczką złotych dodatków, wybierz żółte złoto. A może jej ulubiony odcień to różowe złoto albo postarzane srebro? Możesz też wybrać złoto dwukolorowe, jeśli nie masz pewności, które wolałaby narzeczona. Jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy – kolejny krok i decyzja zakupowa, być może najważniejsza. Musisz określić, w jakim stylu pierścionek ma zostać wykonany. Czy Twoja narzeczona woli styl klasyczny, elegancki, a może bardziej minimalistyczny lub awangardowy? Albo jest fanką stylu retro? Jaką biżuterię ubiera najchętniej na większe wyjścia i na co dzień? A może w ogóle nie przepada za noszeniem biżuterii? Wtedy możesz postawić na bardzo subtelny w formie, klasyczny pierścionek zaręczynowy, czyli cienki z centralnie osadzonym kamieniem – prosty i elegancki. Następnym etapem jest poznanie rozmiaru palca ukochanej. Może to być dość kłopotliwe, ale warto o pomoc poprosić na przykład jej przyjaciółkę albo kogoś z rodziny. Najprościej będzie, jeśli narzeczona nosi już jakiś pierścionek, wtedy wystarczy go zmierzyć i mamy gotową informację. Pamiętaj, żeby przed zakupem pierścionka na zaręczyny sprawdzić jego certyfikaty, autentyczność i ogólną jakoś produktu. Coś, co ładnie prezentuje się w witrynie, wcale nie musi być rzeczywiście najwyższej jakości. Na certyfikacie powinny być obecnie główne parametry kamienia, czyli rodzaj szlifu, czystość kamienia, barwa kamienia, masa kamienia.

Kupowanie pierścionka zaręczynowego może Ci przysporzyć dużo stresu, ale jeśli weźmiesz pod uwagę te rady, wszystko an pewno pójdzie szybciej.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…