Obecnie mamy do czynienia z bardzo wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami opierającymi się o szeroko pojętą automatykę. Są one wykorzystywane do zastosowań prywatnych, a także komercyjnych w wielu różnych branżach. Warto między innymi zwrócić uwagę na bramy skrzydłowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich konstrukcja opiera się o otwierane i zamykane skrzydła, które są najczęściej wyposażone w specjalne siłowniki i napędy. Na rynku można znaleźć wielu producentów napędów do bram, takich jak na przykład firma NICE – Poznań i inne polskie miasta mają wiele do zaoferowania w tym zakresie.

Istotne czynniki, na które należy zwrócić uwagę wybierając automatykę do bram

Proces wybierania automatyki do bram wiąże się z koniecznością zadbania o wiele ważnych kwestii. Poszukując porządnych rozwiązań oferowanych przez firmę NICE w Poznaniu oraz przez inne firmy w innych miastach trzeba wiedzieć, jak dopasować napędy i automatykę do konkretnych rozmiarów oraz innych właściwości bramy. Między innymi konieczne jest zwrócenie uwagi na poniższe kwestie:

  • Podstawowym parametrem, który należy zmierzyć jest maksymalna długość skrzydła bramy, jakie dany siłownik jest w stanie bezproblemowo obsługiwać przez długi czas. Dobrze przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej na temat wypełnienia. Skrzydła zabudowane sztachetami albo blachą będą narażone na silne podmuchy wiatru. Jego siła będzie oddziaływała na korpus siłownika prowadząc nawet do jego połamania. Dlatego właśnie w przypadku takich konstrukcji rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z większych i mocniejszych modeli napędów niż te dedykowane dla konkretnej długości.
  • Ciężar skrzydła bramy to kolejny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Informacje takie można uzyskać od producenta bramy. Przy wyborze siłownika trzeba pamiętać o tym, aby nie pracował on przy obciążeniu podobnym do jego maksymalnych możliwości. Zawsze lepiej wybierać modele posiadające około 25% zapasu, jeśli chodzi o masę obsługiwanego skrzydła bramy.
  • Przy wyborze automatyki do bram skrzydłowych, należy wziąć również pod uwagę planowaną intensywność użytkowania konkretnej bramy. W przypadku intensywnej pracy przekraczającej 50 cykli otwierania i zamykania na dzień, niezbędne jest sięgnięcie po mocniejszy siłownik niż w przypadku użytkowania standardowego.

Wybierając siłowniki NICE w Poznaniu oraz automatykę innych firm w Poznaniu, a także pozostałych miastach, warto też mieć na uwadze sposób i warunki montażu, osadzenie zawiasów względem słupków, itp. Innymi słowy, wybór wydajnego, niezawodnego i bezpiecznego rozwiązania nie jest prosty i trzeba go dobrze przemyśleć.

Gdzie szukać pomocy?

Wiele przydatnych informacji dotyczących wyboru automatyki NICE w Poznaniu i nie tylko, można znaleźć w różnych źródłach internetowych. W sieci dostępne są liczne strony oraz blogi branżowe z poradami fachowców. Dobrze jest też sięgać po porady producentów bram oraz producentów i sprzedawców rozwiązań automatycznych. Posiadają oni bowiem doskonałą wiedzę w zakresie dopasowywania konkretnych rozwiązań do określonych typów i parametrów bram.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…