W momencie, w którym Polska dołączyła do Unii Europejskiej jednym z głównych plusów, o którym mówili zgodnie wszyscy fachowcy i politycy, było otwarcie granic. Możliwość podróżowania bez konieczności stania na przejściach granicznych oraz wyrabiania i okazywania paszportu, ucieszyła wielu Polaków. Na dostępie do wspólnego rynku europejskiego skorzystali jednak nie tylko turyści i zwykli obywatele, ale i firmy. Każde przedsiębiorstwo z Polski, które chciało ze swoimi wyrobami wyruszyć na rynki zagraniczne, mogło to bez większego problemu robić. Pozostając w temacie firm i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wielkim wsparciem dla każdego, kto myślał nad rozwojem, stworzeniem nowych miejsc pracy lub startem od zera, była możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego płynącego prosto z Brukseli. Chodzi oczywiście o wnioski o dotacje unijne, które od wielu lat wykorzystywane są przez polskie firmy właśnie do rozwoju.

Niestety tematy urzędowe – a takimi są właśnie dotacje unijne – odstraszają wielu zainteresowanych, którzy mimo chęci nie są w stanie przebrnąć przez konieczne do spełnienia formalności. Wypisanie odpowiednich dokumentów oraz wizyty w urzędach są przeszkodą, której niestety spora część przedsiębiorców nie jest w stanie pokonać. Na szczęście pojawiły się firmy pomagające w przebrnięciu przez wszystkie kroki prawne, wymagane do spełnienia przed otrzymaniem dotacji. Jak uzyskać dotacje unijne, jeżeli nie mamy w tym temacie odpowiedniej wiedzy? Zaufać fachowcom!

Dotacje unijne – jak uzyskać i cieszyć się z pieniędzy?

Jeżeli chcesz skorzystać z dotacji unijnych, ale nie wiesz, jak zabrać się do wypełniania i składania wniosków, to dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług AGM Konsulting. Firma, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia, oferuje wsparcie w tworzeniu wniosków o dotacje. Co ważne, AGM Konsulting wspiera swoich klientów nie tylko przed i w trakcie ubiegania się o pieniądze z UE, ale również i po realizacji projektu. Musisz bowiem pamiętać, że z otrzymanych środków będziesz się musiał rozliczyć. Jest to tak samo ważne co sam wniosek o dotację. Unia Europejska oferując pieniądze w ramach wsparcia dla firm, nie zawsze decyduje się pomóc wszystkim w tym samym czasie. Co jakiś czas pojawiają się bowiem wytyczne, które odnoszą się bezpośrednio do gałęzi gospodarki, które mogą liczyć na aktualną pomoc. Na szczęście nie musisz martwić się tym, czy Twoja firma wpasuje się w obecnie panujące trendy. Zrobi to za Ciebie AGM Konsulting, który w swojej ofercie posiada również dobranie odpowiedniego wniosku o dotację, pasującego pod aktualne potrzeby Twojej firmy.

 

Jak pozyskać dotacje unijne bez konieczności wychodzenia z domu?

Ubieganie się o pieniądze unijne jeszcze nigdy wcześniej nie było tak proste! Jeżeli masz obok siebie takiego partnera jak AGM Konsulting, bez problemu możesz starać się o wsparcie z UE bez konieczności wychodzenia z domu! Wszystko za sprawą łatwego kontaktu, który umożliwia swoim klientom firma. Pierwsze zapytanie o możliwość uzyskania dotacji można załatwić za pośrednictwem maila podanego na stronie. Tak samo dzieje się ze sprawami formalnymi. Ty informujesz, na co potrzebujesz pieniądze, a od wspomnianej firmy otrzymujesz drogą elektroniczną wiadomość, z jakiego wniosku możesz skorzystać. Tego typu rozwiązanie sprawdza się szczególnie w dzisiejszych czasach, w których jesteśmy niejako blokowani przez pandemię koronawirusa. Oprócz kontaktu mailowego firma udostępnia platformę do wideo konferencji. Wówczas w prosty i szybki sposobów – rozmawiając z fachowcem – możesz dowiedzieć się, jak pozyskać dotacje unijne oraz jak po realizacji projektu skutecznie i zgodnie z obowiązującym prawem się z nich rozliczyć. Nie pozostaje nic innego jak życzyć każdemu powodzenia w otwieraniu nowego biznesu, rozwijania obecnego i zachęcić do korzystania ze środków z Unii Europejskiej.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…