Utrzymanie porządku w szafie lub pakowanie walizki na wyjazd nie musi wiązać się z frustracją i pogniecionymi ubraniami. Jeśli dowiesz się, jak składać T-shirty, żeby się nie pogniotły, pakowanie na wakacje przestanie być dla Ciebie przykrym obowiązkiem. Wybierz ulubioną metodę składania koszulek i ciesz się płynącymi z niej korzyściami!

Metoda trzech kroków

Tradycyjna metoda składania koszulek będzie zdecydowanie najczęstszą odpowiedzią na pytanie: jak składać T-shirty. Jak zatem w prosty sposób idealnie poskładać ubranie, by wyglądało estetycznie w garderobie? T-shirty układaj tak, by tył skierować do siebie. Zadbaj o to, by powierzchnia, na której je składasz, były równa i nie powodowała niepotrzebnych zagnieceń. Następnie złóż bok koszulki wraz z rękawem do środka, tak by powstała prosta linia od ramion do samego dołu koszulki. Powtórz czynność z drugim bokiem. Następnie złóż powstały prostokąt na pół lub trzy części, w zależności od długości T-shirtu. Zwolennicy szybszego rozwiązania, mogą zastosować metodę trzech kroków „w powietrzu”. Złóż koszulkę wzdłuż na pół, tak by połączyć ze sobą rękawy. Potem zaginając, schowaj je do środka. Na koniec złóż całość na pół i gotowe!

Rulon klasyczny oraz z „kieszonką”

Pewnie przed każdą podróżą zastanawiasz się, jak składać T-shirty, żeby się nie pogniotły. W walizce jest mało miejsca, a Ty nie chcesz ograniczać się do dwóch koszulek. Sprytna metoda na zwinięcie bluzek będzie rozwiązaniem problemu. Najpierw T-shirt połóż na płaskiej powierzchni i złóż jego boki do środka. Pamiętaj, że od tego kroku zależy, jaka będzie końcowa szerokość rulonu. Zacznij zwijanie koszulki od dołu, aż do samego końca przy jej górnej części i gotowe! Podobny, lecz nieco zmodyfikowany sposób, możesz zastosować w swojej szafie. Połóż T-shirt tak, by jego tył był skierowany w Twoim kierunku. Następnie zawiń dół koszulki, tak by powstała „kieszonka” o długości około 10-15 cm. Ułóż jego boki do środka, tak żeby nie zaginać dodatkowo rękawów oraz by nie wystawały poza T-shirt. W kolejnym kroku złóż całość wzdłuż i przekręć ubranie, żeby „kieszonka” znajdowała się na górze. Wystarczy, że zaczniesz zwijać część położoną bliżej Ciebie do końca, a powstały rulon schowasz do utworzonej wcześniej „kieszonki”. Dzięki temu możesz ułożyć wszystkie koszulki w szufladzie lub pudełku, oszczędzając dużo miejsca.

Metoda KonMari i japońskie origami

Ciekawą metodą jest ta, którą zaprezentowała autorkę książki pt. „Magia sprzątania w praktyce”. Znawczyni tematu organizacji garderoby proponuje prostą i wygodną alternatywę tradycyjnych sposobów składania ubrań. Podobnie jak w przypadku rulonu, ułóż T-shirt plecami skierowanymi do siebie i złóż boki z rękawami do środka. Potem otrzymany prostokąt złóż do 2/3 wysokości oraz jeszcze raz na pół. Pozostałą częścią koszulki przykryj całość. Tak złożone T-shirty zajmują mało miejsca i możesz je wygodnie wyciągnąć z szafy czy szuflady. Ciekawą opcją jest także składanie koszulek niczym origami. Jest to świetna opcja, zwłaszcza jeśli chodzi o T-shirty damskie wykonane z delikatnego materiału. Wystarczy, że położysz ubranie plecami do siebie i lewą ręką złapiesz punkt blisko dekoltu. Prawą dłonią chwyć miejsce równolegle do drugiej ręki, mniej więcej w połowie bluzki. Przełóż prawą rękę dołem i złap za punkt równoległy do drugiej ręki. Podnieś T-shirt i pamiętaj, że Twoje ręce nie mogą być na koniec skrzyżowane! W ostatnim kroku zagnij pozostałą krawędź i odłóż koszulkę, ciesząc się efektem nowo poznanej metody.

T-shirty to element garderoby szczególnie podatny na zagniecenia, ponieważ na wieszakach zwykle znajdują się inne ubrania, takie jak eleganckie koszule czy sukienki. Przedstawione metody pomogą Ci w utrzymaniu w szafie miłego dla oka porządku. Odpowiednio złożone koszulki umieść w szufladzie lub pudełku. Możesz także zainwestować w specjalne organizery lub stworzyć je w sposób DIY. Zapamiętaj techniki, jak składać T-shirty, by wyglądały schludnie, a problem pogniecionych ubrań nie będzie Cię już więcej dotyczył.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…