Jak zadbać o włosy zimą? Praktyczne porady

Włosy w trakcie trwania zimy są bardzo narażone na różne czynniki, mogące im szkodzić, w szczególności są to warunki atmosferyczne. Ich kondycja jest pogarszana przez zimne powietrze, opady śniegu i deszczu, silny wiatr. Są również narażone na silne promieniowanie UV, o którym często udaję się nam zapomnieć. Niskie temperatury bardzo niedobrze oddziałuje na strukturę włosa i równocześnie zagraża przemrożeniem, co będzie następstwem ich nadmiernego wypadania. Najgorsza jednak rzecz, jaką możemy im zafundować to wychodzenie z domu z mokrymi lub wilgotnymi włosami, są one wtedy dużo bardziej wrażliwe i łatwiej podatne na złamania.

Dbanie o włosy jednak nie musi być trudne, a cały proces może stać się przyjemną rutyną, która zapewni włosom wspaniały wygląd pomimo nieprzychylnej pory roku. Elektryzowanie się włosów, częste przetłuszczenie, wypadanie czy łupież to najczęstsze problemy, z którymi mierzymy się w trakcie zimy.

Jak dbać o włosy w zimie?

  • Delikatny szampon

W tę porę roku włosy są szczególnie mocno podatne na zniszczenia, warto więc zmienić swój dotychczasowy szampon, na szampon naturalny, lekki, niezawierający silikonów, parabenów czy SLS-ów, ponieważ to może przyspieszać wysuszanie włosów, a także je obciążać i osłabiać. Jednym z lepszych produktów przodującym na pierwszych miejscach rankingów jest Elseve Hyaluron Plump, ponieważ wypełnia i nawilża włosy odwodnione. 

  • Odżywki

Odżywki to konieczność, jeśli chcemy, aby nasze włosy były zdrowo odżywione i uchronić je przed uszkodzeniami. Należy zawsze po umyciu włosów nałożyć na nie odżywkę, z bezpiecznym składem. Profesjonalną odżywkę można znaleźć tutaj  https://kern.net.pl/odzywki,c198,pl.html

Niestety sama odżywka po umyciu włosów może nie starczyć, warto pomyśleć wtedy nad głębszym odżywianiem. Można sięgnąć wtedy po różne olejki i stosować je do 3 razy w tygodniu. W zależności od porowatości włosów należy wybrać odpowiedni olejek. Olejowanie to czynność, którą wykonuje się przed umyciem włosów.

Dodatkowa ochrona włosów

Żeby dbać o włosy zimą, nie potrzeba tylko dodatkowego odżywienia czy olejowania. Należy pamiętać podczas przebywania na mrozie o zakładaniu czapki, choć nadmierne jej noszenie może skutkować przetłuszczaniem się włosów. Trzeba zadbać o to, aby była ona wykonana z naturalnego materiału np. z wełny. Wtedy będzie wystarczająco przewiewna i nie przegrzeje włosów.  Czapka powinna mieć również odpowiedni rozmiar — nie może być za ciasna. Ugniata ona włosy i przyciska je do skóry głowy. 

W trakcie zimy watro zrezygnować z częstego używania suszarki. Suche powietrze wykorzystywane już do ogrzewania pomieszczeń niezbyt sprzyja Twoim włosom, dlatego dokładanie do nich suchego powietrza z suszarki będzie kolejnym obciążaniem, a można je po prostu zostawić i pozwolić im wyschnąć naturalnie.

Aby jeszcze lepiej zadbać o włosy w zimie, gdy brakuje im słońca, można również pomyśleć nad braniem suplementów z witaminą D. Zimą końcówki włosów są bardziej narażone na otarcia, zimne temperatury i suchość powietrza, więc warto chociaż raz w tym czasie je podciąć, a po każdym myciu zabezpieczyć je olejkiem, np. Kérastase Elixir Ultime L’Huile Orginale, który naprawdę się sprawdza i jest jednym z lepszych.

Zimą częściej napotykamy się na łupież czy przetłuszczoną skórę głowy. Wszystko dzięki noszeniu grubej czapki czy przez ciągłe zmiany temperatury. Można sobie z tym poradzić stosując peeling do skóry głowy, albo przyjrzeć się, czy skóra głowy jest myta w poprawny sposób. 

Elektryzujące się włosy

To problem, z którym spotyka się niestety każdy, ale jak temu zaradzić? Jeśli posiadasz plastikowy grzebień lub szczotkę, warto jest wymienić te akcesoria na drewniane czy z naturalnym włosiem. Powinno się też je nawilżać, dlatego w trakcie trwania zimy opłaca się wymienienie dotychczasowych kosmetyków na takie, które będą w stanie zapewnić jak najwięcej nawilżenia.

Twoje włosy teraz będą w czasie zimy wyglądać świeżo i zdrowo, a pytanie jak dbać o włosy zimą nie będzie Cię już dłużej dręczyć.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…