Jak zadbać o włosy zimą? Praktyczne porady

Włosy w trakcie trwania zimy są bardzo narażone na różne czynniki, mogące im szkodzić, w szczególności są to warunki atmosferyczne. Ich kondycja jest pogarszana przez zimne powietrze, opady śniegu i deszczu, silny wiatr. Są również narażone na silne promieniowanie UV, o którym często udaję się nam zapomnieć. Niskie temperatury bardzo niedobrze oddziałuje na strukturę włosa i równocześnie zagraża przemrożeniem, co będzie następstwem ich nadmiernego wypadania. Najgorsza jednak rzecz, jaką możemy im zafundować to wychodzenie z domu z mokrymi lub wilgotnymi włosami, są one wtedy dużo bardziej wrażliwe i łatwiej podatne na złamania.

Dbanie o włosy jednak nie musi być trudne, a cały proces może stać się przyjemną rutyną, która zapewni włosom wspaniały wygląd pomimo nieprzychylnej pory roku. Elektryzowanie się włosów, częste przetłuszczenie, wypadanie czy łupież to najczęstsze problemy, z którymi mierzymy się w trakcie zimy.

Jak dbać o włosy w zimie?

  • Delikatny szampon

W tę porę roku włosy są szczególnie mocno podatne na zniszczenia, warto więc zmienić swój dotychczasowy szampon, na szampon naturalny, lekki, niezawierający silikonów, parabenów czy SLS-ów, ponieważ to może przyspieszać wysuszanie włosów, a także je obciążać i osłabiać. Jednym z lepszych produktów przodującym na pierwszych miejscach rankingów jest Elseve Hyaluron Plump, ponieważ wypełnia i nawilża włosy odwodnione. 

  • Odżywki

Odżywki to konieczność, jeśli chcemy, aby nasze włosy były zdrowo odżywione i uchronić je przed uszkodzeniami. Należy zawsze po umyciu włosów nałożyć na nie odżywkę, z bezpiecznym składem. Profesjonalną odżywkę można znaleźć tutaj  https://kern.net.pl/odzywki,c198,pl.html

Niestety sama odżywka po umyciu włosów może nie starczyć, warto pomyśleć wtedy nad głębszym odżywianiem. Można sięgnąć wtedy po różne olejki i stosować je do 3 razy w tygodniu. W zależności od porowatości włosów należy wybrać odpowiedni olejek. Olejowanie to czynność, którą wykonuje się przed umyciem włosów.

Dodatkowa ochrona włosów

Żeby dbać o włosy zimą, nie potrzeba tylko dodatkowego odżywienia czy olejowania. Należy pamiętać podczas przebywania na mrozie o zakładaniu czapki, choć nadmierne jej noszenie może skutkować przetłuszczaniem się włosów. Trzeba zadbać o to, aby była ona wykonana z naturalnego materiału np. z wełny. Wtedy będzie wystarczająco przewiewna i nie przegrzeje włosów.  Czapka powinna mieć również odpowiedni rozmiar — nie może być za ciasna. Ugniata ona włosy i przyciska je do skóry głowy. 

W trakcie zimy watro zrezygnować z częstego używania suszarki. Suche powietrze wykorzystywane już do ogrzewania pomieszczeń niezbyt sprzyja Twoim włosom, dlatego dokładanie do nich suchego powietrza z suszarki będzie kolejnym obciążaniem, a można je po prostu zostawić i pozwolić im wyschnąć naturalnie.

Aby jeszcze lepiej zadbać o włosy w zimie, gdy brakuje im słońca, można również pomyśleć nad braniem suplementów z witaminą D. Zimą końcówki włosów są bardziej narażone na otarcia, zimne temperatury i suchość powietrza, więc warto chociaż raz w tym czasie je podciąć, a po każdym myciu zabezpieczyć je olejkiem, np. Kérastase Elixir Ultime L’Huile Orginale, który naprawdę się sprawdza i jest jednym z lepszych.

Zimą częściej napotykamy się na łupież czy przetłuszczoną skórę głowy. Wszystko dzięki noszeniu grubej czapki czy przez ciągłe zmiany temperatury. Można sobie z tym poradzić stosując peeling do skóry głowy, albo przyjrzeć się, czy skóra głowy jest myta w poprawny sposób. 

Elektryzujące się włosy

To problem, z którym spotyka się niestety każdy, ale jak temu zaradzić? Jeśli posiadasz plastikowy grzebień lub szczotkę, warto jest wymienić te akcesoria na drewniane czy z naturalnym włosiem. Powinno się też je nawilżać, dlatego w trakcie trwania zimy opłaca się wymienienie dotychczasowych kosmetyków na takie, które będą w stanie zapewnić jak najwięcej nawilżenia.

Twoje włosy teraz będą w czasie zimy wyglądać świeżo i zdrowo, a pytanie jak dbać o włosy zimą nie będzie Cię już dłużej dręczyć.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…