Dezynfekcja biura, zwłaszcza w obecnych czasach, jest bardzo ważna. Wykonując tę czynność sprawiasz, że zarówno pracownicy, jak i klienci czują się bezpieczni. Sprawdź, w jaki sposób możesz dokonywać dezynfekcji w biurze w skuteczny i bezpieczny dla otoczenia sposób.

Jakie metody dezynfekcji są dostępne?

Decydując się na przeprowadzenie dezynfekcji, możesz skorzystać z kilku metod, takich jak:

  • Manualna dezynfekcja pomieszczeń – polega na ręcznym myciu powierzchni i sprzętów. Stosuje się ją, aby odkazić pojedyncze elementy, np.: poręcze, klamki czy panele dotykowe.
  • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonowania – polega na nasyceniu powietrza w pomieszczeniu ozonem. Metoda ta świetnie nadaje się do przeprowadzenia dezynfekcji w biurze, a także w pomieszczeniach socjalnych o wysokości nieprzekraczającej 3 metrów.
  • Dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania – polega na rozpyleniu w pomieszczeniu płynu dezynfekcyjnego. Krople środka są tak drobne, że nie powoduje on zamoczenia powierzchni ani żadnych elementów w otoczeniu.
  • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą gazowania – jest to metoda dezynfekcji chemicznej. Stosuje się ją głównie w pomieszczeniach wysokich i o dużej kubaturze – takich jak hale sprzedażowe lub magazyny.
  • Dezynfekcja pomieszczeń opryskiem elektrostatycznym – jest to również metoda dezynfekcji chemicznej, która wykorzystuje własności elektrostatyczne.
  • Dezynfekcja powierzchni metodą naświetlania promieniami UV-C – polega na naświetlaniu powierzchni promieniami UV lub UVC. Stosuje się ją głównie do przeprowadzania dezynfekcji w biurach. Jeżeli chcesz na co dzień korzystać z właściwości promieni UV, to możesz zaopatrzyć się w coś takiego jak lampa bakteriobójcza do biura.

Odpowiednia dezynfekcja rąk – bardzo ważny element dezynfekowania biura

Jeżeli chcesz, aby Twoje biuro zachowało czystość i było wolne od bakterii i wirusów, to musisz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Przeprowadzanie dezynfekcji w tego typu miejscu jest ważne, ale równie istotne jest także przestrzeganie zasad dotyczących higieny. Przede wszystkim zadbaj o to, aby dozowniki z płynem dezynfekującym wyposażone były w system, który pozwoli na skorzystanie z nich w sposób bezdotykowy, ponieważ bezdotykowe użycie zapobiega kumulacji patogenów na powierzchni.

Do zarażeń wirusami dochodzi drogą kropelkową, dlatego, jeśli ktoś zasłoni usta podczas kichania, używając do tego ręki, a następnie dotknie jakiejś powierzchni, to jest duża szansa na przeniesienie choroby. Wirus znajdujący się na dłoniach rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i w krótkim czasie może stać się niemal wszechobecny. Z tego względu tak ważne jest przygotowanie odpowiednich dozowników z płynem odkażającym, które należy umieścić w takich miejscach, jak:

  • Sale obsługi klientów – należy w nich umieścić nie tylko dozowniki, ale także ręczniki jednorazowe i kosze na śmieci – które należy regularnie opróżniać. Ponadto dozowniki na płyn i żel powinny posiadać czujnik, który zapewni bezdotykowe użycie. Warto umieszczać je nie tylko przy wejściu, ale także w pobliżu punktów obsługi. W pomieszczeniu powinny być dostępne również chusteczki higieniczne, z których klienci będą mogli skorzystać w razie kataru.
  • Łazienki – w tego typu pomieszczeniach bardzo ważne jest nie tylko wystawienie płynów dezynfekujących, ale i mydła, które będzie posiadało możliwość bezdotykowego użycia. Ponadto dobrze widziane będą jednorazowe nakładki na sedes oraz chusteczki jednorazowe.
  • Sale konferencyjne – powinny znaleźć się w nich oczywiście produkty do dezynfekcji dłoni oraz kosze na śmieci, ale także środki niezbędne do przeprowadzanie dezynfekcji w biurze– czyli np. płyny do dezynfekowania powierzchni.
  • Pomieszczenia socjalne – nie należy zapominać również o tego typu pomieszczeniach, w których także muszą znaleźć się płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, chusteczki higieniczne oraz kosze na śmieci.

W pobliżu środków odkażających warto umieścić plakaty lub tablice informacyjne, na których będą znajdowały się niezbędne informacje i instrukcje dotyczące prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…