Dezynfekcja biura, zwłaszcza w obecnych czasach, jest bardzo ważna. Wykonując tę czynność sprawiasz, że zarówno pracownicy, jak i klienci czują się bezpieczni. Sprawdź, w jaki sposób możesz dokonywać dezynfekcji w biurze w skuteczny i bezpieczny dla otoczenia sposób.

Jakie metody dezynfekcji są dostępne?

Decydując się na przeprowadzenie dezynfekcji, możesz skorzystać z kilku metod, takich jak:

  • Manualna dezynfekcja pomieszczeń – polega na ręcznym myciu powierzchni i sprzętów. Stosuje się ją, aby odkazić pojedyncze elementy, np.: poręcze, klamki czy panele dotykowe.
  • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonowania – polega na nasyceniu powietrza w pomieszczeniu ozonem. Metoda ta świetnie nadaje się do przeprowadzenia dezynfekcji w biurze, a także w pomieszczeniach socjalnych o wysokości nieprzekraczającej 3 metrów.
  • Dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania – polega na rozpyleniu w pomieszczeniu płynu dezynfekcyjnego. Krople środka są tak drobne, że nie powoduje on zamoczenia powierzchni ani żadnych elementów w otoczeniu.
  • Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą gazowania – jest to metoda dezynfekcji chemicznej. Stosuje się ją głównie w pomieszczeniach wysokich i o dużej kubaturze – takich jak hale sprzedażowe lub magazyny.
  • Dezynfekcja pomieszczeń opryskiem elektrostatycznym – jest to również metoda dezynfekcji chemicznej, która wykorzystuje własności elektrostatyczne.
  • Dezynfekcja powierzchni metodą naświetlania promieniami UV-C – polega na naświetlaniu powierzchni promieniami UV lub UVC. Stosuje się ją głównie do przeprowadzania dezynfekcji w biurach. Jeżeli chcesz na co dzień korzystać z właściwości promieni UV, to możesz zaopatrzyć się w coś takiego jak lampa bakteriobójcza do biura.

Odpowiednia dezynfekcja rąk – bardzo ważny element dezynfekowania biura

Jeżeli chcesz, aby Twoje biuro zachowało czystość i było wolne od bakterii i wirusów, to musisz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Przeprowadzanie dezynfekcji w tego typu miejscu jest ważne, ale równie istotne jest także przestrzeganie zasad dotyczących higieny. Przede wszystkim zadbaj o to, aby dozowniki z płynem dezynfekującym wyposażone były w system, który pozwoli na skorzystanie z nich w sposób bezdotykowy, ponieważ bezdotykowe użycie zapobiega kumulacji patogenów na powierzchni.

Do zarażeń wirusami dochodzi drogą kropelkową, dlatego, jeśli ktoś zasłoni usta podczas kichania, używając do tego ręki, a następnie dotknie jakiejś powierzchni, to jest duża szansa na przeniesienie choroby. Wirus znajdujący się na dłoniach rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i w krótkim czasie może stać się niemal wszechobecny. Z tego względu tak ważne jest przygotowanie odpowiednich dozowników z płynem odkażającym, które należy umieścić w takich miejscach, jak:

  • Sale obsługi klientów – należy w nich umieścić nie tylko dozowniki, ale także ręczniki jednorazowe i kosze na śmieci – które należy regularnie opróżniać. Ponadto dozowniki na płyn i żel powinny posiadać czujnik, który zapewni bezdotykowe użycie. Warto umieszczać je nie tylko przy wejściu, ale także w pobliżu punktów obsługi. W pomieszczeniu powinny być dostępne również chusteczki higieniczne, z których klienci będą mogli skorzystać w razie kataru.
  • Łazienki – w tego typu pomieszczeniach bardzo ważne jest nie tylko wystawienie płynów dezynfekujących, ale i mydła, które będzie posiadało możliwość bezdotykowego użycia. Ponadto dobrze widziane będą jednorazowe nakładki na sedes oraz chusteczki jednorazowe.
  • Sale konferencyjne – powinny znaleźć się w nich oczywiście produkty do dezynfekcji dłoni oraz kosze na śmieci, ale także środki niezbędne do przeprowadzanie dezynfekcji w biurze– czyli np. płyny do dezynfekowania powierzchni.
  • Pomieszczenia socjalne – nie należy zapominać również o tego typu pomieszczeniach, w których także muszą znaleźć się płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, chusteczki higieniczne oraz kosze na śmieci.

W pobliżu środków odkażających warto umieścić plakaty lub tablice informacyjne, na których będą znajdowały się niezbędne informacje i instrukcje dotyczące prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…