Żarówki LED zużywają mniej energii i oszczędzają pieniądze w porównaniu z żarówkami halogenowymi, żarowymi i CFL. Niska moc i przyjazna dla środowiska konstrukcja zapewnia lata oszczędzania na oświetleniu. Pamiętaj, że technologia LED nie emituje szkodliwego światła UV, co oznacza, że żarówki LED są bezpieczne w użytkowaniu. Lampy te mogą wyprzeć tradycyjne żarówki, ponieważ przez swoją innowacyjność zużywają mniej energii. Żarówki LED to duża oszczędność dla naszego portfela. Jeśli chcesz, aby Twój rachunek był mniejszy, poleca się w nie zainwestować.

W przypadku, gdy przebywasz w jednym domu przez dłuższy czas i nie zamierzasz się przeprowadzać, zakładanie oświetlenia LED ma sens. Żarówki tego typu kosztują dużo więcej niż tradycyjne oświetlenie. Jest to jednak inwestycja, która zwraca się z „nawiązką”. Zwykła żarówka 100W kosztuje około kilku złotych, a jej odpowiednik LED o mocy 12W około 20 zł. Żywotność żarówki LED jest o dwadzieścia razy dłuższa.

Oszczędność lamp LED

Gdy lampy LED są wyposażone w nowoczesne diody, mogą zmniejszyć nasze wydatki na rachunki za prąd o 50 zł rocznie w przypadku tylko jednej żarówki. Oszczędność jest uzależniona od ilości wymienionych świateł w domu, z tradycyjnego na LED. Są też pewne nawyki, których trzeba się nauczyć. Ponieważ zapalenie i gaszenie światła generuje większy koszt, zaleca się nie zgaszać ich często.

Spójrzmy na to w ten sposób. W okresie jesiennym i zimowym dzień jest dużo krótszy i każdy praktycznie korzysta dłużej ze światła. Rano jest ciemno, po południu również. Wtedy żarówka świeci około 4-5 godzin dziennie. Gdybyśmy zamienili żarówkę o mocy np. 60W, na jej odpowiednik LED z podobną siłą światła, ale z mniejszą mocą, 10W już widzimy, ile prądu mniej jest pobierane. Załóżmy, że wymienimy 4 żarówki tego typu w pomieszczeniu. Będą one pobierały o 50Wx4 mniej. Na jednej takiej żarówce, rocznie zaoszczędzić można w od 35 do 45 zł.

W momencie, w którym nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zmianę całego oświetlenia w mieszkaniu czy domu, możemy przemyśleć, w których miejscach świeci się u nas światło najdłużej. W tamtych miejscach w pierwszej kolejności warto wymienić żarówki.

Czy opłaca się wymieniać tradycyjne żarówki, na oświetlenie LED?

Oczywiście, że tak. Co prawda jest to bardziej kosztowne niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia, ale jest to inwestycja długofalowa. Na zwrot kosztów będziemy czekali około 12 miesięcy, dlatego tak ważne jest, aby przemyśleć wszystkie za i przeciw. Oświetlenie LED to najnowsza technologia w energooszczędnym oświetleniu. LED oznacza „Light Emitting Diode”, półprzewodnikowe urządzenie przekształcające energię elektryczną w światło.

Istnieją jednak inne powody, dla których warto zastosować oświetlenie LED. Światła LED wytwarzają mniej ciepła, występują w różnych stylach dekoracyjnych i mogą wytwarzać przyjemne dla oka efekty świetlne. Ponieważ światła LED emitują mniej ciepła niż żarówki, idealnie nadają się do prezentowania obrazów i dzieł sztuki. Dekoracyjne oświetlenie LED umieszczone za centrum rozrywki może nadać pomieszczeniu atmosferę. Taśmy LED mogą być przycinane, aby pasowały do każdego zastosowania.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…