Żarówki LED zużywają mniej energii i oszczędzają pieniądze w porównaniu z żarówkami halogenowymi, żarowymi i CFL. Niska moc i przyjazna dla środowiska konstrukcja zapewnia lata oszczędzania na oświetleniu. Pamiętaj, że technologia LED nie emituje szkodliwego światła UV, co oznacza, że żarówki LED są bezpieczne w użytkowaniu. Lampy te mogą wyprzeć tradycyjne żarówki, ponieważ przez swoją innowacyjność zużywają mniej energii. Żarówki LED to duża oszczędność dla naszego portfela. Jeśli chcesz, aby Twój rachunek był mniejszy, poleca się w nie zainwestować.

W przypadku, gdy przebywasz w jednym domu przez dłuższy czas i nie zamierzasz się przeprowadzać, zakładanie oświetlenia LED ma sens. Żarówki tego typu kosztują dużo więcej niż tradycyjne oświetlenie. Jest to jednak inwestycja, która zwraca się z „nawiązką”. Zwykła żarówka 100W kosztuje około kilku złotych, a jej odpowiednik LED o mocy 12W około 20 zł. Żywotność żarówki LED jest o dwadzieścia razy dłuższa.

Oszczędność lamp LED

Gdy lampy LED są wyposażone w nowoczesne diody, mogą zmniejszyć nasze wydatki na rachunki za prąd o 50 zł rocznie w przypadku tylko jednej żarówki. Oszczędność jest uzależniona od ilości wymienionych świateł w domu, z tradycyjnego na LED. Są też pewne nawyki, których trzeba się nauczyć. Ponieważ zapalenie i gaszenie światła generuje większy koszt, zaleca się nie zgaszać ich często.

Spójrzmy na to w ten sposób. W okresie jesiennym i zimowym dzień jest dużo krótszy i każdy praktycznie korzysta dłużej ze światła. Rano jest ciemno, po południu również. Wtedy żarówka świeci około 4-5 godzin dziennie. Gdybyśmy zamienili żarówkę o mocy np. 60W, na jej odpowiednik LED z podobną siłą światła, ale z mniejszą mocą, 10W już widzimy, ile prądu mniej jest pobierane. Załóżmy, że wymienimy 4 żarówki tego typu w pomieszczeniu. Będą one pobierały o 50Wx4 mniej. Na jednej takiej żarówce, rocznie zaoszczędzić można w od 35 do 45 zł.

W momencie, w którym nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zmianę całego oświetlenia w mieszkaniu czy domu, możemy przemyśleć, w których miejscach świeci się u nas światło najdłużej. W tamtych miejscach w pierwszej kolejności warto wymienić żarówki.

Czy opłaca się wymieniać tradycyjne żarówki, na oświetlenie LED?

Oczywiście, że tak. Co prawda jest to bardziej kosztowne niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia, ale jest to inwestycja długofalowa. Na zwrot kosztów będziemy czekali około 12 miesięcy, dlatego tak ważne jest, aby przemyśleć wszystkie za i przeciw. Oświetlenie LED to najnowsza technologia w energooszczędnym oświetleniu. LED oznacza „Light Emitting Diode”, półprzewodnikowe urządzenie przekształcające energię elektryczną w światło.

Istnieją jednak inne powody, dla których warto zastosować oświetlenie LED. Światła LED wytwarzają mniej ciepła, występują w różnych stylach dekoracyjnych i mogą wytwarzać przyjemne dla oka efekty świetlne. Ponieważ światła LED emitują mniej ciepła niż żarówki, idealnie nadają się do prezentowania obrazów i dzieł sztuki. Dekoracyjne oświetlenie LED umieszczone za centrum rozrywki może nadać pomieszczeniu atmosferę. Taśmy LED mogą być przycinane, aby pasowały do każdego zastosowania.

Powiązane artykuły

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedno z tych wydarzeń w życiu, które może wydawać się nadzwyczaj stresujące i skomplikowane. Jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić ten proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. W poniższym artykule przyjrzymy się krokom, jakie trzeba podjąć, aby zminimalizować stres i chaos związany z przeprowadzką.…

Eco tuning – ile kosztuje?

W dzisiejszych czasach, gdy zwiększanie wydajności pojazdów staje się coraz bardziej popularne, wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje eco tuning.Eco tuning to proces optymalizacji silnika samochodowego, który nie tylko zwiększa osiągi, ale także zmniejsza zużycie paliwa i wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Jednak…