Konkurencyjność w sektorze turystycznym nieustannie wzrasta. Strony promujące usługi turystyczne do prawidłowego działania potrzebują hostingu i domeny. Rozszerzenie domeny (czyli wszystko, co znajduje się po kropce, np. .pl, .com.pl, .eu), jest wbrew pozorom istotnym elementem promocji firmy. Nie tylko wskazuje na to, do jakiej branży należy podmiot, ale jednocześnie pozwala zwiększyć efektywność działalności obiektów noclegowych.

Czym są domeny funkcjonalne?

Domeny funkcjonalne to grupa domen reprezentujących najwyższy poziom TLD (Top Level Domain), a jednocześnie polskie odpowiedniki początkowo uruchomionych domen. Najpopularniejszym rozszerzeniem funkcjonalnym w naszym kraju jest .com.pl, a wiele organizacji pozarządowych i partii politycznych korzysta z rozszerzenia .org.pl. W branży turystycznej firmy rejestrują domeny z końcówką .travel.pl, .toursim.pl czy turystyka.pl. W Polsce domeny funkcjonalne zdobyły popularność już w latach 90. XX wieku. Chociaż obecnie domeny funkcjonalne są nieco mniej rozpowszechnione, niż domena z końcówką .pl, to wciąż wiele podmiotów decyduje się z nich korzystać. Ich mniejsza popularność sprawia, że dostępność wolnych nazw jest o wiele większa, niż w przypadku standardowego rozszerzenia.

Korzyści z posiadania domen funkcjonalnych

Rozszerzenie funkcjonalne domeny strony internetowej automatycznie przypisuje firmę do danej branży. Domena funkcjonalna jest również przydatna w sytuacji, gdy powszechna domena z nazwą i końcówką .pl została wykupiona lub na danym obszarze działa już firma o takiej samej nazwie, posiadająca stronę www. Adres strony internetowej z rozszerzeniem .travel czy .turystyka.pl ułatwia klientom jego zapamiętanie i skojarzenie z profilem działalności obiektu. Poza tym, użytkownik, który wchodzi na stronę www z takim rozszerzeniem, może być pewny, że znajdzie na niej to, czego właśnie poszukuje.

Jakie firmy z branży turystycznej mogą skorzystać z domeny funkcjonalnej?

Rozszerzenia witryn, dedykowane dla branży turystycznej, pozwalają na stworzenie zapadającej w pamięć klientów nazwy witryny. Mogą z nich korzystać:

hotele,

pensjonaty,

hostele,

operatorzy pól namiotowych i campingów,

parki rozrywki,

biura podróży,

pozostałe obiekty turystyczne.

Hosting i domeny dla turystyki

Wakacje i czas urlopu zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że potencjalni klienci będą poszukiwać obiektów noclegowych. Firmy z branży turystycznej powinny już dziś pomyśleć o funkcjonalnej stronie internetowej, wpadającej w ucho nazwie domeny oraz odpowiednio dostosowanych usługach hostingowych. Na rynku działa mnóstwo firm, które oferują wszystkie te usługi w ramach jednego pakietu. Dostawca nie tylko zapewni wysokiej jakości hosting, ale również odpowiednio dobraną nazwę domeny z rozszerzeniem funkcjonalnym i zaprojektuję stronę internetową zgodną z oczekiwaniami klienta. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej firmy, która obsługuje już portale turystyczne, a zatem zna specyfikę rynku i zaproponuje najlepsze dla obiektu noclegowego funkcjonalności.

Powiązane artykuły

Monitoring GPS dla zakładów komunalnych

Współczesne zakłady komunalne stoją przed wieloma wyzwaniami, które związane są z koniecznością efektywnego zarządzania flotą pojazdów i sprzętu. Optymalizacja tras, kontrola zużycia paliwa czy monitorowanie pracy kierowców to tylko niektóre aspekty, które wymagają precyzyjnych narzędzi. W tym kontekście coraz większe znaczenie zyskuje monitoring GPS dla…

Gdzie znaleźć idealną bluzę świąteczną damską?

Okres świąteczny to czas, kiedy moda łączy się z magią, tworząc niepowtarzalne okazje do wyrażania siebie poprzez stylizacje inspirowane ciepłem i radością Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, że jednym z najchętniej wybieranych elementów garderoby stają się właśnie bluzy świąteczne damskie – praktyczne, wygodne, a jednocześnie pełne…