Konkurencyjność w sektorze turystycznym nieustannie wzrasta. Strony promujące usługi turystyczne do prawidłowego działania potrzebują hostingu i domeny. Rozszerzenie domeny (czyli wszystko, co znajduje się po kropce, np. .pl, .com.pl, .eu), jest wbrew pozorom istotnym elementem promocji firmy. Nie tylko wskazuje na to, do jakiej branży należy podmiot, ale jednocześnie pozwala zwiększyć efektywność działalności obiektów noclegowych.

Czym są domeny funkcjonalne?

Domeny funkcjonalne to grupa domen reprezentujących najwyższy poziom TLD (Top Level Domain), a jednocześnie polskie odpowiedniki początkowo uruchomionych domen. Najpopularniejszym rozszerzeniem funkcjonalnym w naszym kraju jest .com.pl, a wiele organizacji pozarządowych i partii politycznych korzysta z rozszerzenia .org.pl. W branży turystycznej firmy rejestrują domeny z końcówką .travel.pl, .toursim.pl czy turystyka.pl. W Polsce domeny funkcjonalne zdobyły popularność już w latach 90. XX wieku. Chociaż obecnie domeny funkcjonalne są nieco mniej rozpowszechnione, niż domena z końcówką .pl, to wciąż wiele podmiotów decyduje się z nich korzystać. Ich mniejsza popularność sprawia, że dostępność wolnych nazw jest o wiele większa, niż w przypadku standardowego rozszerzenia.

Korzyści z posiadania domen funkcjonalnych

Rozszerzenie funkcjonalne domeny strony internetowej automatycznie przypisuje firmę do danej branży. Domena funkcjonalna jest również przydatna w sytuacji, gdy powszechna domena z nazwą i końcówką .pl została wykupiona lub na danym obszarze działa już firma o takiej samej nazwie, posiadająca stronę www. Adres strony internetowej z rozszerzeniem .travel czy .turystyka.pl ułatwia klientom jego zapamiętanie i skojarzenie z profilem działalności obiektu. Poza tym, użytkownik, który wchodzi na stronę www z takim rozszerzeniem, może być pewny, że znajdzie na niej to, czego właśnie poszukuje.

Jakie firmy z branży turystycznej mogą skorzystać z domeny funkcjonalnej?

Rozszerzenia witryn, dedykowane dla branży turystycznej, pozwalają na stworzenie zapadającej w pamięć klientów nazwy witryny. Mogą z nich korzystać:

hotele,

pensjonaty,

hostele,

operatorzy pól namiotowych i campingów,

parki rozrywki,

biura podróży,

pozostałe obiekty turystyczne.

Hosting i domeny dla turystyki

Wakacje i czas urlopu zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że potencjalni klienci będą poszukiwać obiektów noclegowych. Firmy z branży turystycznej powinny już dziś pomyśleć o funkcjonalnej stronie internetowej, wpadającej w ucho nazwie domeny oraz odpowiednio dostosowanych usługach hostingowych. Na rynku działa mnóstwo firm, które oferują wszystkie te usługi w ramach jednego pakietu. Dostawca nie tylko zapewni wysokiej jakości hosting, ale również odpowiednio dobraną nazwę domeny z rozszerzeniem funkcjonalnym i zaprojektuję stronę internetową zgodną z oczekiwaniami klienta. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej firmy, która obsługuje już portale turystyczne, a zatem zna specyfikę rynku i zaproponuje najlepsze dla obiektu noclegowego funkcjonalności.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…