Depilacja to zabieg, który wykonywany jest przez wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Niejednokrotnie klienci salonów kosmetycznych zastanawiają się, czy powinna zainteresować ich depilacja pastą cukrową, czy woskiem. Obie te metody są z powodzeniem wykorzystywane i wybierane, jednak istnieją między nimi pewne różnice, którym warto się przyjrzeć.

Depilacja pastą cukrową czy woskiem – pasta cukrowa właściwości

Pasta cukrowa jest produktem, którego receptura znana jest od wieków. Jej ogromnym atutem jest w pełni naturalny skład, co zapewnia ogromne bezpieczeństwo klientom, którzy wybierają tę metodę depilacji. Dzięki obecności naturalnych składników niwelowane jest ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów alergicznych lub dermatologicznych skutków ubocznych. Depilacja pastą cukrową oferowana przez profesjonalne salony takie jak https://www.dotykurody.pl/oferta/23-kosmetologia/zabiegi-kosmetyczne-podstawowe/18-depilacja-pasta-cukrowa zapewniają gwarancję bezbolesności, zapobieżenie efektowi wrastania włosków i pojawienia się zapaleń mieszków włosowych. Ta metoda depilacji jest idealnym wyborem również dla kobiet w ciąży. Jej kolejnymi dużymi atutami jest możliwość skorzystania z depilacji cukrowej osób cierpiących na łuszczycę, egzemę, alergię, wrażliwość skóry, żylaki i przebarwienia skórne. Metoda ta ma bardzo małą ilość przeciwwskazań, do których należą oparzenia, stany zapalne w obrębie żył, stosowanie terapii retinoidami.

Depilacja pastą cukrową a woskiem – wosk właściwości

Wyróżnia się dwa rodzaje wosków wykorzystywanych do depilacji ciała – miękkie i twarde. Wosk twardy jest dość delikatnym dla skóry. Jego zaletą jest niska temperatura topnienia. Wosk nanoszony jest szpatułką, po czym zastyga on w postać plastra, który odrywa się z włoskami. Zaletą wosku jest wyjątkowa wygoda w użyciu i skuteczność nawet przy gęstych i twardych włoskach. Ta metoda uznawana jest za mniej bolesną, niż przy użyciu wosku miękkiego. W jego składzie znaleźć można dodatki odżywczych produktów naturalnych takich jak wosk pszczeli, żywica lub olejki zapachowe.

Depilacja woskiem miękkim zazwyczaj dotyczy depilacji nóg, ale może być wykorzystywana również do pozbywania się włosków z innych partii ciała np. większych powierzchni jak plecy. Osoba, która przeprowadza zabieg, koniecznie musi posiadać profesjonalną wiedzę i doświadczenie, ponieważ produkt poddawany jest mocnemu podgrzewaniu, co wykonane bez odpowiednich kwalifikacji i kompetencji może doprowadzić do poparzenia klienta. Na powierzchnię skóry nakładany jest szpatułką wosk, by następnie na jego warstwę nałożyć pasek tkaniny. Kolejnym krokiem jest zerwanie tak przygotowanego plastra. Metoda ta może okazać się dość bolesna.

Co lepsze depilacja woskiem czy pastą cukrową – porównanie

Porównanie długości czas, który jest potrzebny, by wykonać jeden i drugi zabieg waha się odrobinę w kierunku wosku. Pastą można zaś depilować włoski już od 4 milimetrów a przy wosku od 5 milimetrów. Ryzyko oparzeń w przypadku naturalnej pasty nie istnieje, cały zabieg odbywa się przy użyciu środków chłodnych lub będących w temperaturze pokojowej. Przy nieumiejętnym nałożeniu i obchodzeniu się z woskiem – może dojść do oparzeń. Podrażnienia i alergie to kolejna aspekt działający na korzyść pasty, ponieważ naturalny skład determinuje większe bezpieczeństwo klienta. Przy użyciu wosku mogą pojawić się podrażnienia, które znikają zwykle po upływie kilku dni, a alergie są możliwe.

Trwałość obu zabiegów jest identyczna i zapewnia gładką skórę od 3 do 4 tygodni, chociaż zabieg z wykorzystaniem wosku jest zdecydowanie bardziej bolesny. Podczas gdy pasta zmywana jest przy użyciu zwykłej wody, do usunięcia resztek wosku należy posłużyć się olejkiem. Dodatkowym atutem jest wykonanie przy okazji pasty peelingu skóry, zaś przy wosku skóra może mieć do czynienia z obecnością rumianku, w składzie który działa łagodząco. Depilacja z użyciem pasty zalecana jest do takich części ciała jak okolice bikini, wąsik lub pachy, a wosk do większych powierzchni skóry jak plecy, nogi czy ręce.

Depilacja bikini woskiem czy pastą cukrową – co wybrać?

Przy depilacji okolic bikini warto zdecydować się na wykorzystanie pasty cukrowej. Sprawdza się ona w tym zadaniu wyjątkowo dobrze, nie sprawiając wyjątkowych doznań bólowych klientom. Z uwagi na fakt, że te okolice są wyjątkowo unerwione i delikatne, warto zadbać o to, by nie powstały na ich powierzchni nieprzyjemne podrażnienia, co zapewni pasta cukrowa.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…