Baterie kuchenne stanowią element wykończeniowy, bez którego kuchnia nie może istnieć. Takie urządzenie jest niezbędne między innymi do dostępu, do bieżącej wody. Baterie również umożliwiają manipulację temperaturą wody. Jeśli dobierze się odpowiedni kran to stanowi on dobrą alternatywę dla zmywarek. Przed zakupem należy jednak pamiętać o tym, aby dostosować odpowiednią wysokość kranu. Przy wybraniu odpowiedniego artykułu nie trzeba się martwić o eksploatację baterii. Wynika to z tego, że konstrukcja baterii jest solidna i odporna na korozję. Dlatego zakupy można potraktować jako inwestycje na długie lata. W związku z tym oszczędzanie na tej kwestii jest raczej niewskazane.

Bateria kuchenna gastronomiczna – jakie wyróżnia się rodzaje?

Baterie kuchenne można podzielić ze względu na kilka kategorii. Różnią się one także obecnością dodatkowych usprawnień, które ułatwiają korzystanie. Przykładem może być wyciągany wąż albo regulowany kształt strumienia wody. Baterie kuchenne można podzielić ze względu na:

  • Sposób montażu- wyróżnia się baterie ścienne oraz krany stojące. W zależności od rodzaju montuje się je bezpośrednio na ścianie lub na specjalnym stojaku umieszczony w obwodzie zlewu.
  • Kształt- krany mogą być wysokie, płaskie, kanciaste lub mieć bardziej sferyczny kształt. Różni się także kształt elementu odpowiedzialnego za regulację ciśnienia i temperatury wody. W polskich domach zwykle są to klasyczne kurki obrotowe. Na dzień dzisiejszy jednak spotyka się częściej specjalne uchwyty regulujące.

Przed wybraniem odpowiedniego rodzaju kranu należy określić swoje oczekiwania względem produktu. Zwykle klienci posiadają odmienne preferencje co do baterii gastronomicznych. Dotyczy to nie tylko korzystania z artykułu, ale również wymaganego zakresu możliwości. Niektóre kuchnie też nie są dostosowane do niektórych rodzajów montażu.

Bateria gastronomiczna, gdzie kupić, czyli czym powinien wyróżniać się sklep?

Przed wyborem wymarzonego modelu należy wybrać sklep. Sklepy będzie oczywiście różniła oferta, cena oraz jakość oferowanych produktów. Na pierwszy rzut oka sklep można ocenić po stronie internetowej. Jeśli jest ona zadbana, przejrzysta oraz posiada wiele sekcji świadczy to profesjonalizmie. Warto również, aby witryna była wyposażona w specjalny blog, który posiada porady dla klientów. Ważnym aspektem są opinie dotyczące sklepu. Niektóre witryny ułatwiają klientom pisanie recenzji. Świadczy to o ich pewności względem własnych produktów.

Przeglądając baterie gastronomiczne ze spryskiwaczem lub inne krany należy dokładnie przyjrzeć się ich specyfikacji technicznej. Jeśli jest ona rozpisana w sposób zrozumiały oraz przejrzysty dobrze świadczy to o sklepie. W razie wszelkich wątpliwości producenci oferują zwykle możliwość bezpłatnej konsultacji z ekspertem.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Warto jest zwrócić na uwagę na wygodę oraz kulturę pracy baterii. Często świadczy o tym ilość uchwytów odpowiedzialnych za regulację parametrów takich jak ciśnienie lub temperatura wody. Zwykle na rynku można wyróżnić modele zaopatrzone w jeden lub dwa uchwyty. Wygoda jest mocno indywidualna, dlatego warto jest spróbować korzystać z dwóch typów przed zakupem i określić, który jest wygodniejszy.

Dla wielu osób design schodzi na drugi plan jednak warto pamiętać o tym, że baterie kuchenne stanowią funkcjonalne wykończenie kuchni. Dlatego warto jest dobrać kran, który pasuje do całej stylistyki. Obecnie oferta jest tak szeroka, że z łatwością można znaleźć baterie idealnie dostosowaną do aranżacji. Klasycznym rozwiązaniem są baterie czarne, miedziane albo białe. Mają one bardzo duży potencjał aranżacyjny, ponieważ są uniwersalne, jeśli chodzi o dopasowanie do kolorów wnętrz i płytek kuchennych. Są one zwłaszcza dedykowane dla nowoczesnych kuchni.

Funkcjonalne dodatki takie jak perlatory pozwalają na ekonomiczniejsze i ekologiczniejsze wykorzystywanie baterii kuchennej. Wynika to z efektywniejszego zużywania wody bieżącej, dzięki czemu marnuje się jej mniejszą ilość.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…