Dzbanek z podgrzewaczem jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas spożywania wspólnych posiłków, zapewnia dłuższe utrzymanie temperatury napoju, zachęca do dłuższego przebywania przy stole, co w konsekwencji buduje więź między domownikami. Dzbanki do zaparzania herbaty z podgrzewaczem produkowane są z różnych materiałów, najpopularniejsze materiały to ceramika, szkło albo żeliwo. Smakosze ziołowych czy owocowych naparów również mogą korzystać z takich dzbanków, umożliwiają one sporządzenie aromatycznego napoju, którego ciepło może utrzymywać się przez długi czas.

 Na co zwrócić uwagę kupując dzbanek z podgrzewaczem?

Dzbanek z podgrzewaczem powinien być wykonany estetycznie, ale głównie chodzi o jego funkcję praktyczną, jeśli nie wiesz, jaki dzbanek do herbaty wybrać, to zwróć uwagę na:

 – pojemność, powinna być dopasowana do zapotrzebowania, czy dzbanek jest przeznaczony dla jednej osoby, czy dla kilku,

 – rodzaj surowca, z jakiego został wykonany, gorąca temperatura napoju może spowodować pękniecie czajnika, wykonanego z nieodpowiedniego materiału,

 – stabilna podstawa, podgrzewacz nie może się chwiać, ponieważ grozi to poparzeniem, jeśli przy stole siedzi wiele osób, otwory zapewniające dopływ tlenu, to gwarancja stałego płomienia,

 – filtr, który umożliwi oddzielenie fusów, a najlepiej wyjmowany zaparzacz,

 – właściwie wyprofilowany dziobek pozwalający na precyzyjne nalanie herbaty.

Jeśli zdecydujesz się na funkcjonalny i stylowo wykonany dzbanek z podgrzewaczem na pewno szybko docenisz jego skuteczność.

Jaki dzbanek do herbaty wybrać – szklany, ceramiczny czy żeliwny?

Ceramiczny dzbanek na herbatę może być wykonany z jej drogiej, ale jednocześnie wyjątkowej odmiany, czyli porcelany. Pierwsza porcelana dotarła do Europy w XVIII wieku z Chin i początkowo była tak unikatowa, że nazywano ja białym złotem. Ceramika jest ciepłym materiałem, bardzo dobrze zapewnia utrzymanie temperatury napoju i jednocześnie wytwarza przyjazny klimat w pomieszczeniu, w którym jest używana. Dzbanek z podgrzewaczem ma z reguły podgrzewacz zaopatrzony w specjalną podkładkę stabilizującą czajnik. Jej powierzchnia jest szorstka, aby czajnik się nie ześlizgiwał.

Powinieneś także pamiętać, że po wyjęciu z czajnika zaparzacza pokrywka nie przylega już tak ściśle do otworu dzbanka i może się rozbić, dlatego trzeba ją przytrzymywać, nalewając herbatę. Zaparzając herbatę aromatyzowaną albo zieloną można ją zalać, używając wrzątku, ponieważ ścianki czajnika są zimne i zawsze temperatura wody wykorzystywana jest najpierw do ich ogrzania. Temperatura wody może spadać wówczas od 10 do 20 stopni C. Natomiast parząc herbatę czarną bez żadnych dodatków, trzeba dzbanek z podgrzewaczem najpierw odpowiednio rozgrzać. Nie wszystkie dzbanki ceramiczne można myć w zmywarce, ponieważ ich delikatne zdobienia mogą ulec zniszczeniu.

Zastanawiając się, jaki dzbanek do herbaty wybrać, trzeba wziąć również pod uwagę dzbanki żeliwne. Jest najdłużej wykorzystywany materiał do wytwarzania dzbanków do herbaty. W przeszłości stawiane były bezpośrednio na ogniu, aby ugotować wodę, współcześnie pokrywane są specjalną powłoką, która nie nadaje się do kontaktu z ogniem. Dzbanki żeliwne są najkosztowniejsze, ale charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i bardzo długo utrzymują wysoką temperaturę napoju. Bardzo dobrze nadają się do zaparzania czarnych albo czerwonych herbat, przy parzeniu białej herbaty powinieneś zachować ostrożność, ponieważ jej delikatny smak może wykazywać posmak żeliwa.

Szklany dzbanek z podgrzewaczem lub bez to produkt najkrócej obecny na rynku.

Jeśli nie wiesz, jaki dzbanek do herbaty wybrać, w przypadku kiedy jest ona zasuszona w kulę, to ten rodzaj dzbanka będzie najbardziej odpowiedni. Szklane ścianki pozwalają obserwować, jak rozkłada się ona powoli niczym rozwijający się kwiat. Szklane dzbanki również dobrze eksponują mrożoną herbatę przygotowywaną latem z liśćmi świeżej mięty i z plastrami cytryny lub pomarańczy. Szklane dzbanki zazwyczaj bez problemu można myć w zmywarce.

Powiązane artykuły

rzeczoznawca majątkowy w zielonej górze (2)

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to specjalista, który potrafi dokładnie oszacować wartości różnych rodzajów mienia. Profesja ta wymaga nie tylko gruntownych kompetencji z zakresu rynku nieruchomości i finansów, ale także doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa dotyczących oceny wartości majątku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy rzeczoznawcy…

leczenie niepłodności w Katowicach

Gdzie leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, który dotyka coraz więcej par na całym świecie. Szacuje się, że nawet co piąte małżeństwo boryka się z tym wyzwaniem. Pojawiające się trudności w posiadaniu potomstwa mogą prowadzić do frustracji, poczucia winy czy napięć między partnerami. Pomoc medyczna jest niezbędna do rozwiązania…